A propos niczego. Autobiografia

    • USD 9.99
    • USD 9.99

Descripción editorial

Szczery, soczysty i błyskotliwy autoportret jednego z największych artystów naszych czasów!


Z wyjątkową gawędziarską pasją Allen prowadzi nas od dzieciństwa i młodości na Brooklynie, przez pracę scenarzysty w programie Sida Ceasara i komika stand-upowego, aż po pierwsze próby aktorsko-reżyserskie i rozkwit – trwającej sześćdziesiąt lat – kariery w przemyśle filmowym.


Na kartach tej niecodziennej autobiografii wielkie nazwiska mieszają się z błahostkami, naiwne zachwyty z bagażem życiowych doświadczeń, a kino ma godnego rywala w postaci muzyki jazzowej.


Ta intymna i często humorystyczna historia znajduje się na listach bestsellerów takich czasopism, jak „New York Times”, „USA Today”, „Los Angeles Times” i „Publishers Weekly”.


Żywa opowieść o dorastaniu na Brooklynie, w rodzinie z klasy średniej; plotkarska relacja o wdrapywaniu się po szczeblach drabiny komedii, od pisania gagów dla tabloidów po zdobycie Oscarów. (…) Większa część tych wspomnień jest przyjemną i zajmującą lekturą. (…) Trzeba być prawdziwym ponurakiem, żeby nie roześmiać się pod gradem żartów.- Peter Biskind, „Loch Angeles Times”


Prawdziwie wyluzowany głos na papierze.- „New York Times”


Absolutnie zachwycająca, zabawna, ujmująca i skrząca się gwiezdnym pyłem. - „National Review”


Od młodości mistrz w humorystycznym umniejszaniu samego siebie, urodzony z nowojorskimi cojones, Allen mówi to, o czym inni tylko myślą, i do diabła z kontrowersjami. - „New York Journal of Books” - „The Federalist”


Rzutka, żywa, nadzwyczaj zabawna relacja.- „Commentary Magazine”


Jeśli kochacie Woody’ego Allena, pokochacie tę książkę. - Sam Wasson, „Air Mail”

GÉNERO
Biografías y memorias
PUBLICADO
2020
11 de noviembre
IDIOMA
PL
Polaco
EXTENSIÓN
352
Páginas
EDITORIAL
Rebis
VENTAS
Marek Dobrowolski
TAMAÑO
1.2
MB

Más libros de Woody Allen

2020
2022
2021
2021
2020
2020