Geesten van het heden Geesten van het heden

Geesten van het heden

Het denken van Theodor Adorno, Susan Sontag, Michel Foucault en Paul Feyerabend, 1948-1984

    • 19,99 €
    • 19,99 €

Beschreibung des Verlags

Welke filosofie kan ons vandaag nog inspireren? In de voetsporen van Theodor Adorno, Susan Sontag, Michel Foucault en Paul Feyerabend schetst Geesten van het heden een groot panorama van het naoorlogse denken. Wolfram Eilenberger vertelt onderhoudend hoe een nieuwe verlichting rechtstreeks leidde tot de belangrijkste breuklijnen van onze tijd.



Winter 1949: Adorno keert uit Amerika terug naar het verwoeste Frankfurt; Feyerabend, beschadigd door de oorlog, naar Wenen; wonderkind Susan Sontag bezoekt Thomas Mann in Los Angeles; de jonge Michel Foucault doet in Parijs opnieuw een zelfmoordpoging. Getekend door de oorlog zoeken deze vier denkers hun weg in een nieuwe vorm van filosoferen.



Met Geesten van het heden levert Wolfram Eilenberger opnieuw een onderhoudende filosofische zoektocht af, waarin hij aan de hand van deze moedige denkers het vermogen van de filosofie onderstreept om een antwoord te vinden op de grote vragen van onze tijd.

GENRE
Biografien und Memoiren
ERSCHIENEN
2026
20. Oktober
SPRACHE
NL
Niederländisch
UMFANG
432
Seiten
VERLAG
Bezige Bij b.v., Uitgeverij De
ANBIETERINFO
eBoekhuis B.V.
GRÖSSE
6,5
 MB
Zeit der Zauberer Zeit der Zauberer
2018
Geister der Gegenwart Geister der Gegenwart
2024
Feuer der Freiheit Feuer der Freiheit
2020
Die Gegenwart der Philosophie Die Gegenwart der Philosophie
2026
Das Ruhrgebiet Das Ruhrgebiet
2021
Time of the Magicians Time of the Magicians
2020