Mózg na tak Mózg na tak

Mózg na tak

Daniel J. Siegel and Others
    • $14.99
    • $14.99

Publisher Description

Marzymy, aby nasze dzieci podchodziły do życia z otwartością i ciekawością, a jednocześnie z umiejętnością oceny ryzyka i odwagą do popełniania błędów. Jak sprawić, aby powiedziały światu „tak” i przyjmowały to, co życie ma im do zaoferowania?

Daniel J. Siegel i Tina Payne Bryson, autorzy bestsellerowych poradników dla rodziców (m.in. „Rodzicielstwo bez awantur” i „Potęga obecności”) przekazują rodzicom zestaw umiejętności, scenariuszy, pomysłów i działań, które mają wprowadzić dzieci w każdym wieku w niezwykle korzystny stan „tak”. Pokazują, jak wzmacniać u dzieci pozytywne nastawienie, wytyczać jasne granice, a jednocześnie zapewnić mu nieustający dopływ empatii, miłości i wsparcia.

„Mózg na tak” to między innymi:

– strategie radzenia sobie z trudnymi zachowaniami i emocjami dziecka

– sposoby na rozwijanie potencjału rozwojowego

– narzędzia, które pozwolą rozpalić wewnętrzną iskrę twojego dziecka

Dzięki inspirującym anegdotom oraz zabawnym i pomocnym ilustracjom „Mózg na tak” zapewni waszemu dziecku życie bogate w udane relacje, znaczące interakcje ze światem i emocjonalny spokój.

Ta wyjątkowa i ekscytująca książka pokazuje nam, jak pomóc dzieciom radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami i rozwijać się we współczesnym świecie. Łączy badania z zakresu rozwoju społecznego, psychologii klinicznej i neuronauki, tworząc prawdziwą skarbnicę wskazówek i technik rodzicielskich.

Carol Dweck, psycholożka, autorka „Nowej psychologii sukcesu”

Każdy rodzic chce wychować silne, odporne i opiekuńcze dziecko. Tyle że nie wiemy dokładnie, jak to zrobić: otwieramy usta i powtarzamy refren naszych rodziców: „Nie… nie… nie”. W swojej książce Dan Siegel i Tina Payne Bryson uczą nas, jak pielęgnować chłonny, ciekawski mózg naszych dzieci. Nigdy nie czytałem lepszego, jaśniejszego wyjaśnienia wpływu, jaki rodzicielstwo może mieć na mózg i osobowość dziecka.

Michael Thompson, psycholog, współautor „Wychowując Kaina”

GENRE
Body, Mind & Spirit
RELEASED
2023
3 April
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
216
Pages
PUBLISHER
Mamania
SELLER
Wydawnictwo Otwarte
SIZE
10.2
MB

More Books by Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson & Melania Gruszczyńska

The Whole-Brain Child The Whole-Brain Child
2012
No-Drama Discipline No-Drama Discipline
2014
Mindsight Mindsight
2009
Buddha's Brain Buddha's Brain
2009
Parenting from the Inside Out (10th Anniversary edition) Parenting from the Inside Out (10th Anniversary edition)
2014
Brainstorm Brainstorm
2014