CorelDRAW X5 PL. Ćwiczenia praktyczne CorelDRAW X5 PL. Ćwiczenia praktyczne

CorelDRAW X5 PL. Ćwiczenia praktyczne

    • 5,49 €
    • 5,49 €

Publisher Description

Projektowanie graficzne jest prostsze, niż myślisz!

Jak rysować rozmaite kształty i obiekty?
Jak wprowadzać i formatować tekst?
Jak tworzyć kontury i efektowne wypełnienia?

Chciałbyś sam zaprojektować plakat reklamowy, efektowny szyld czy profesjonalne wizytówki? A może bez wysiłku tworzyć skomplikowane rysunki techniczne? Świetnie! Pora, byś opanował podstawowe możliwości CorelDRAW. Ten obecny na rynku od 1989 roku program do tworzenia grafiki wektorowej i składu stron jest dziś jednym z najbardziej znanych i cenionych przez zawodowych projektantów. Jednak dzięki przyjaznemu interfejsowi, łatwości obsługi narzędzi i wszechstronności zastosowań zyskał popularność także wśród amatorów. W dodatku w swej najnowszej wersji CorelDRAW stał się jeszcze bardziej intuicyjny i funkcjonalny. Rozbudowano w nim między innymi obsługę plików, ulepszono mechanizm rozpoznawania rysunków bitmapowych i przekształcania ich w grafikę wektorową oraz wyposażono go w nowy mechanizm zarządzania kolorami i obsługę profilu kolorów Pantone.

I choć to wszystko może wydawać Ci się jeszcze czarną magią, już wkrótce zaczniesz sam tworzyć pierwsze projekty. Dzięki tej książce krok po kroku, wykonując ćwiczenia od prostych po coraz bardziej zaawansowane, szybko nauczysz się korzystać z najważniejszych narzędzi tego programu. Gdy tylko zaznajomisz się z obsługą interfejsu Corela, dowiesz się, jak rysować proste obiekty i kształty oraz rozmaite figury geometryczne. Potem zobaczysz, jak te obiekty sprawnie transformować i wypełniać kolorem, a także grupować i blokować. Opanujesz wprowadzanie i formatowanie tekstu oraz wyrównywanie względem niego rozmaitych obiektów. Odkryjesz także, jak tworzyć i edytować różne tabele oraz pracować nad kolumnami, wierszami i komórkami. Ponadto opanujesz tworzenie ciekawych wypełnień i konturów obiektów, a także zagadnienia związane z precyzyjnym rysunkiem w programie CorelDRAW.

Zagadnienia omówione w książce:


Instalacja i uruchomienie programu
Otwieranie, zapisywanie i drukowanie rysunków
Podstawy rysunku wektorowego
Tworzenie, edycja i transformacje obiektów
Inteligentne rysowanie
Praca z tekstem i tabelami
Tworzenie konturów i wypełnień
Narzędzia do rysowania precyzyjnegoPostaw pierwsze kroki w grafice komputerowej

— opanuj podstawy programu CorelDRAW!

GENRE
Computing & Internet
RELEASED
2011
10 June
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
176
Pages
PUBLISHER
Helion
SIZE
8.1
MB

More Books by Roland Zimek

Python na maturze. Rozwiązania i analiza wybranych zadań programistycznych Python na maturze. Rozwiązania i analiza wybranych zadań programistycznych
2021
CorelDRAW 2018 PL. Ćwiczenia praktyczne CorelDRAW 2018 PL. Ćwiczenia praktyczne
2019
ABC CorelDRAW 2018 PL ABC CorelDRAW 2018 PL
2019
PowerPoint 2007 PL. Pierwsza pomoc PowerPoint 2007 PL. Pierwsza pomoc
2015
ABC CorelDRAW X7 PL ABC CorelDRAW X7 PL
2015
CorelDRAW X7 PL. Ćwiczenia praktyczne CorelDRAW X7 PL. Ćwiczenia praktyczne
2015