Dolle mythes Dolle mythes

Dolle mythes

een frisse factcheck van feminisme toen en nu

    • 10,99 €
    • 10,99 €

Publisher Description

Zeg 'Tweede Golf' en je krijgt een rijtje clichés over soepkippen, trutten en haaibaaien. Ze dragen tuinbroeken, maar geen bh's of make-up. Ze zijn verongelijkt of echt boos. Ze doen aan kringgesprekken en praatgroepen, en aan aktievistiese spelling. Eenzijdig, onredelijk en vooral hysterisch.



Die karikaturen zijn hartstikke handig als je wilt afrekenen met Het Feminisme. En veel mensen willen dat: van oude mannen die het maar niks vinden tot jonge vrouwen die het maar niks vinden - zo ook de nieuwe generatie feministen die nu opstaat. Vooral die laatste groep is gewild in de media. Niets maakt de opiniechef van een krant blijer dan een jonge blom die het wiel opnieuw wil uitvinden. Dat gaat het beste door het oude wiel tot een 'zeurderige zeikdoos' te verklaren. Maar hoe terecht is dat?



In deze frisse factcheck van het feminisme ontkracht Linda Duits vijf mythes over feminisme. Ze analyseert wat er daadwerkelijk gebeurde in de Tweede Golf en spiegelt dat aan de praktijken van jonge feministen: van Dolle Mina tot Feministen Tegen Wilders, van praatgroepen tot hashtagactivisme. Met humor en veel voorbeelden werpt Duits een nieuwe blik op de wondere wereld van man-vrouwverschillen.

GENRE
Non-Fiction
RELEASED
2017
21 April
LANGUAGE
NL
Dutch
LENGTH
151
Pages
PUBLISHER
AUP Algemeen
PROVIDER INFO
eBoekhuis B.V.
SIZE
6.9
MB
Seks op z'n Duits Seks op z'n Duits
2018
Meisjes kijken Meisjes kijken
2013
Leuk! Leuk!
2025
Multi - Girl - Culture Multi - Girl - Culture
2025
The Ashgate Research Companion to Fan Cultures The Ashgate Research Companion to Fan Cultures
2016