Op de veranda Op de veranda

Op de veranda

    • 14,99 €
    • 14,99 €

Publisher Description

Zuid-Afrika, 1970. Ella kruipt door het gras, heeft geheime holletjes onder de bomen en verstopt zich met haar lappenpop tussen de hortensia’s; ze groeit op in een weelderig paradijs. Maar haar vader, een Nederlandse ex-marinier in dienst van de Britten, heeft echter genoeg van de havenstad Durban; hij wil weg van de zee. Zonder het nieuwe huis gezien te hebben, vertrekt het gezin naar het binnenland.

Voorbij is de tijd dat vader en dochter om beurten door de verrekijker turen naar de koopvaardijschepen, tankers en kleurrijke vlaggen uit Ceylon, Singapore en Japan. Ella weet dat hij daar vroeger heeft gevochten, maar hij weigert over zijn diensttijd te vertellen. Wat is er toen gebeurd, dat hem nu zijn rug doet toekeren naar het water?

Ella kan niets anders doen dan haar oor tegen haar slaapkamerraam leggen wanneer haar vader met zijn oude kameraad herinneringen ophaalt, of wanneer hij ’s nachts op de veranda zit en naar de verte tiert en scheldt. Waar komt toch die haat vandaan, vraagt Ella zich af, die eeuwige afkeer tegen alles wat met Nederland te maken heeft? Wat hem ook plaagt, het laat zijn sporen na bij het hele gezin. Ella komt maar moeilijk mee op school, lijkt een eeuwig buitenbeentje – maar een roeping heeft ze wel, in het roerige Zuid-Afrika tijdens de apartheid. Al zijn haar opvattingen in eerste instantie slechts olie op het vuur van haar vader.

In Op de veranda vertelt Elleke Boehmer het grootse, aangrijpende verhaal van een dochter die ondanks haar vreedzame idealen genoodzaakt is te vechten. Tegen de vooroordelen van haar klasgenoten en de mensen om haar heen; en tegen haar eigen vader, voor wie haar liefde en onbegrip wedijveren in een klassiek conflict.

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2015
7 October
LANGUAGE
NL
Dutch
LENGTH
414
Pages
PUBLISHER
Cossee, Uitgeverij
PROVIDER INFO
eBoekhuis B.V.
SIZE
4.3
MB
The Shouting in the Dark The Shouting in the Dark
2019
The Postcolonial Low Countries The Postcolonial Low Countries
2012
Southern Imagining Southern Imagining
2025
Life Writing and the Southern Hemisphere Life Writing and the Southern Hemisphere
2024
Nelson Mandela: The Black Pimpernel Nelson Mandela: The Black Pimpernel
2013
Scouting for Boys Scouting for Boys
2024