Tussen stadhuis en thuis Tussen stadhuis en thuis

Tussen stadhuis en thuis

Fiona Ang and Others
    • 11,99 €
    • 11,99 €

Publisher Description

Wat zijn mensenrechten?
Mogen mensenrechten worden ingeperkt?
Hoe word je een mensenrechtenstad?

Mensenrechten zijn er voor iedereen. Althans, zo zou het moeten zijn. Helaas zijn die rechten in de praktijk nooit zomaar verworven, maar komen ze soms onder druk te staan.

Cruciaal voor het handhaven van mensenrechten is de lokale verankering waarin ze zich ontwikkelen. Tussen stadhuis en thuis vertelt hoe steden, en vooral de mensen die er wonen, aan mensenrechten bijdragen. Het belicht hoe de aandacht voor de lokale ontwikkeling van fundamentele rechten de laatste jaren enorm is toegenomen. En hoe verschillende spelers, zoals gemeentebesturen, het maatschappelijk middenveld en individuele inwoners, dat verhaal mee helpen schrijven.

Dit boek neemt Leuven Mensenrechtenstad als vertrekpunt om te vertellen wat mensenrechten zijn, en bevat talrijke voorbeelden van andere steden wereldwijd die werken aan mensenrechtenbeleid. Bovenal is het een lofzang op het levensbelangrijke 'work in progress' dat mensenrechten is.

GENRE
Politics & Current Affairs
RELEASED
2024
16 April
LANGUAGE
NL
Dutch
LENGTH
200
Pages
PUBLISHER
Lannoo Campus
PROVIDER INFO
Uitgeverij Lannoo
SIZE
1.1
MB