W cztery strony świata W cztery strony świata

W cztery strony świata

    • 3,49 €
    • 3,49 €

Publisher Description

"Dzisiaj rano przeczytałem w Internecie artykuł o ludziach, którzy postanowili porzucić swoje dotychczasowe życie i wybrać się w roczną podróż dookoła świata.

Taki wpis umieściłem w pamiętniku dokładnie na rok i dwa miesiące przed wyjazdem. Wtedy był to jedynie kiełkujący pomysł zakochanych w sobie narzeczonych, po których spodziewano się, że po ślubie (nastąpił trzy miesiące później) postarają się o dziecko i będą żyli spokojnie jak Bóg przykazał. Tak się jednak nie stało. Wraz z Asią postanowiliśmy bowiem wybrać się w podróż dookoła świata…

W trakcie tej wspaniałej dziesięciomiesięcznej podróży odwiedziliśmy Rosję, Uzbekistan, Kazachstan, Mongolię, Chiny, Wietnam, Kambodżę, Birmę, Malezję, Indonezję, Peru, Boliwię, Paragwaj i Argentynę. Podróżowaliśmy autobusem, samolotem, statkiem, pociągiem, samochodem, motocyklem, na koniach, a w końcu pieszo. Spaliśmy w hotelach, motelach, domach tubylców, w namiocie, na łódce, i gdzie tylko popadło. Widzieliśmy mnóstwo fantastycznych rzeczy i przeżyliśmy wiele, wiele wspaniałych chwil.

W trakcie podróży wszystkie przeżycia zapisywałem na naszym podręcznym komputerze. Dzięki uprzejmości portali gazeta.pl i naszemiasto.pl publikowane były one w formie relacji z podróży przez cały okres jej trwania. Stare pisarskie porzekadło brzmi jednak, że pisze się raz, aby później już tylko przepisywać. Wszystkich tych, którzy mieli więc wcześniej styczność z naszymi tekstami chcemy zapewnić, że teraz po prostu są jeszcze lepsze. Ponadto udało nam się dodatkowo w e-booku zawrzeć 105 najlepszych fotografii z podróży, które czasem więcej mówią niż same słowa.

Całkowicie świeże są natomiast porady praktyczne zawarte pod każdym podrozdziałem, jak i w osobnym rozdziale na końcu książki. Pod każdym podrozdziałem zamieściliśmy adresy agencji turystycznych, sprawdzone hostele, i inne przydatne informacje dotyczące wyżej opisanego kraju. W rozdziale ""PORADY PRAKTYCZNE"" na końcu książki zawarliśmy natomiast ogólne wskazówki ważne podczas całej naszej podróży.

Jeśli więc chcecie dowiedzieć się co to jest „wódka dla duszy”, jak wygląda taniec mongolskiego szamana, kto jest dla Chińczyków prawdziwym mężczyzną, dlaczego w Tybecie córka może mieć czterech ojców, gdzie jeżdżą prawdziwi „Easy Riders”, czy jak w końcu smakuje miłość w hotelu na godziny – sięgnijcie po tą książkę.

Do zobaczenia w drodze
Asia i Grzegorz Zalescy

Patronat medialny: twojakultura.plSpis treści
Wstęp 5
Uzbekistan – kierunek sukces, rezultat zwycięstwo. 7
Kazachstan – człowiek na torach 26
Rosja od zmierzchu do świtu 36
Mongolia najładniej wyglądaw galopie 43
Chiny – imperium w czerwonym kolorze 53
Szanghaj powraca do przyszłości 64
Chiny – w górę Jangcy 72
Chiny – osiem dni w Tybecie 84
Hong – Kong i Makau 98
Wietnam z góry na dół 109
Kambodża – niech stanie się tak, jak gdyby nic nie było 122
Planeta Indie 133
Birma wśród nocnej ciszy 148
Borneo – w sercu dżungli 159
Indonezja – Archipelag Tysiąca Wysp 169
Peru – nie tylko Machu Picchu 181
Boliwia blisko nieba 193
Argentyna – wino, kobiety, śpiew i... konie 203
Paragwaj – w sercu Ameryki Południowej 212
Argentyna – boskie Buenos Aires 220
Porady praktyczne 229
"

GENRE
Travel & Adventure
RELEASED
2020
30 March
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
218
Pages
PUBLISHER
E-bookowo
SIZE
16
MB

More Books by Grzegorz Zaleski