Život v zahrad‪ě‬

Mezi záhony lze kromě plevele a cestiček najít také inspiraci, štěstí a občas i spisovatele.

    • R$ 29,90
    • R$ 29,90

Descrição da editora

Penelope Lively je nejen oceňovanou spisovatelkou, ale také náruživou zahradnicí. V knize Život v zahradě se obě její vášně propojují: vzpomíná na život strávený v zahradách, ať už během svého dětství v Káhiře, na babiččině zahrádce v Somersetu, nebo ve svých vlastních zahradách v Oxfordshiru a Londýně. A zároveň si vybavuje všechny záhony, na které narazila při svých toulkách po světové literatuře. 

Život v zahradě je okouzlující kniha, z níž téměř cítíte vůni starého papíru a mokré hlíny. Na stránkách se střídají příběhy spisovatelů a umělců, kteří si stejně jako Penelope Lively nedokázali představit život bez záhonů, květin a bujných keřů, s autorčinými vlastními vzpomínkami, úvahami a postřehy o literatuře, zahradničení a dalších životních radostech. Českého čtenáře může zaujmout, že mezi autorčiny nejoblíbenější knihy s touto tematikou patří Zahradníkův rok Karla Čapka. 


Penelope Lively (nar. 1933) je autorkou mnoha románů pro dospělé i děti. Získala řadu ocenění, mimo jiné obdržela Carnegieho medaili za dětskou literaturu a dvakrát byla nominována na Bookerovu cenu: v roce 1977 za román The Road to Lichfield (Cesta do Lichfieldu) a v roce 1984 za román According to Mark (Podle Marka). Cenu nakonec dostala v roce 1987 za román Měsíční tygr, který se probojoval i mezi finalisty prestižního ocenění Golden Man Booker za nejlepší román osmdesátých let. 

Ve své spisovatelské dráze pokračuje až do současnosti, i ve svých šestaosmdesáti letech stále vydává nové knihy — jejím nejnovějším počinem je narativní non-fiction Život v zahradě (2017, česky Host 2019). Penelope Lively má dceru, syna, šest vnoučat a žije v Londýně. 

GÊNERO
Estilo de vida e casa
LANÇADO
2019
14 de março
IDIOMA
CS
Tcheco
PÁGINAS
232
EDITORA
Host
VENDA
eBookservice s.r.o.
TAMANHO
1,4
MB

Mais livros de Penelope Lively

2009
2021
2014
2020
2019
2019