Punarinta Punarinta
    • R$ 8,90

Descrição da editora

Bill Clinton saapuu Osloon. Harry Hole on turvallisuustehtävissä ja juuri, kun saattue lähestyy, hän huomaa aseistetun miehen kielletyllä alueella.

Ampumistapauksen seurauksena Hole siirretään väkivaltaosastolta valvontaosastolle ja ylennetään samalla apulaispoliisipäälliköksi. Vaikka hän on ampunut Yhdysvaltain salaisen palvelun agenttia.

Uudessa suojatyöpaikassaan Hole törmää salakuljetettuun, erittäin tehokkaaseen ja kiellettyyn aseeseen. Kollegat vähättelevät asiaa, mutta vähättely loppuu äkisti, kun asetta käytetään ensimmäisen kerran...Tutkimukset johtavat lopulta kauas menneisyyteen, aina Leningradin piiritykseen ja siellä sotineisiin norjalaisiin vapaaehtoisiin SS-miehiin asti.

Jo Nesbø on noussut ensin johtavaksi norjalaiseksi rikoskirjailijaksi Harry Hole -romaaneillaan, sitten johtavaksi pohjoismaiseksi kirjailijaksi. Tänä päivänä hän kamppailee jo tasapäisesti muutaman muun kirjailijan kanssa maailman suosituimman kirjailijan tittelistä. Aika velikulta!

GÊNERO
Mistérios e suspenses
LANÇADO
2014
23 de junho
IDIOMA
FI
Finlandês
PÁGINAS
445
EDITORA
Johnny Kniga
VENDEDOR
Werner Saderstram Ltd
TAMANHO
1,4
MB
Boneco de neve Boneco de neve
2013
O Leopardo O Leopardo
2014
O redentor O redentor
2012
O morcego O morcego
2016
Headhunters Headhunters
2013
A sede A sede
2018
Suruton Suruton
2014
Veritimantit Veritimantit
2014
Pelastaja Pelastaja
2014
Lumiukko Lumiukko
2014
Panssarisydän Panssarisydän
2011
Aave Aave
2012