• $7.99

Publisher Description

Historia prześladowań, tajemnicy i przetrwania, która zainspirowała Martina Scorsese, reżysera filmu „Milczenie”. Fascynujący reportaż, przedstawiający nieznane, wstrząsające dzieje. John Dougill, niczym detektyw dociera do potomków chrześcijan, ukrywających się niegdyś na wyspach Amakusa, Gotō i Ikitsuki, by uniknąć represji, tortur i śmierci z powodu wyznawanej wiary.

Japonia była krainą Bogów, ale Franciszek Ksawery przybył, by uczynić z niej krainę jednego Boga.

Wszystko zaczęło się w roku 1543, gdy u japońskich brzegów przypadkowo zacumowała dżonka z dwoma portugalskimi jezuitami na pokładzie. Pierwsi Europejczycy byli nie mniej zaskoczeni mieszkańcami i ich obyczajami niż tubylcy. Podróżnicy pokazali zachwyconym Japończykom muszkiet. Sześć lat później – Biblię. Chrześcijaństwo, choć w swej istocie obce tamtejszej mentalności, padło na podatny grunt w społeczeństwie złożonym z biedaków podległych swym panom. Obietnica lepszego życia po śmierci nie mogła im się nie spodobać.

Jak zmieniła się przyniesiona z Europy wiara w Jezusa w zderzeniu z japońską mentalnością i kulturą ?


„Ta lektura to fascynująca podróż po japońskiej duchowości i przerażający obraz okrucieństw, do jakich doprowadziło wprowadzanie na tereny Japonii chrześcijaństwa. W Japonii przez wieki współistniały różne wierzenia, shintō, buddyzm, konfucjanizm. Przywiezione przez Portugalczyków w XVI wieku chrześcijaństwo żądało wyłączności, co musiało źle się skończyć.

Co takiego jest w ludziach, że chcą innym narzucić swoją wiarę? Skąd pogląd, że jedna wiara może być lepsza od innej? Boleśnie aktualne pytania w dobie Syrii, uchodźców i podzielonego świata” – Kinga Dębska, reżyserka, z wykształcenia także japonistka

GENRE
Religion & Spirituality
RELEASED
2017
February 27
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
214
Pages
PUBLISHER
AGORA S.A.
SELLER
Agora S.A.
SIZE
14.6
MB

More Books by John Dougill