Empuzjon Empuzjon

Empuzjon

    • $14.99
    • $14.99

Publisher Description

Najnowsza powieść Olgi Tokarczuk – pierwsza po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla!

Najciekawsze pozostaje zawsze w cieniu, w tym, co niewidoczne.


Wrzesień 1913 roku, uzdrowisko Görbersdorf (dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku). Właśnie tutaj, u podnóża gór, od przeszło pół wieku działa jedno z pierwszych na świecie i słynne w całej Europie specjalistyczne sanatorium leczące choroby „piersiowe i gardlane”.


Mieczysław Wojnicz, student ze Lwowa, przyjeżdża do uzdrowiska z nadzieją, że nowatorskie metody i krystalicznie czyste powietrze powstrzymają rozwój jego choroby, a może nawet całkowicie go uleczą. Diagnoza nie pozostawia jednak złudzeń – tuberculosis. Gruźlica.


W Pensjonacie dla Panów, gdzie zamieszkuje, poznaje innych kuracjuszy. Chorzy z Wiednia, Królewca, Breslau i Berlina przy nalewce Schwärmerei niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy tego świata. Czy Europie grozi wojna? Monarchia czy demokracja? Czy demony istnieją? Czy oddając się lekturze, da się rozpoznać, czyją ręką tekst został napisany – kobiety czy mężczyzny?


Ale nie tylko te pytania zajmują pensjonariuszy. Do Wojnicza docierają też przerażające historie o tragicznych wydarzeniach w górskich okolicach sanatorium. Choć on sam zajęty jest ukrywaniem prawdy o sobie, zagadka budzących grozę wypadków fascynuje go coraz bardziej. Nie wie jednak, że mroczne siły już wzięły go sobie na cel.


Olga Tokarczuk w Empuzjonie odsłania przed czytelnikami prawdy o świecie, których albo nie zauważamy, albo za wszelką cenę nie chcemy do siebie dopuścić.

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2022
June 1
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
400
Pages
PUBLISHER
Wydawnictwo Literackie
SELLER
Marek Dobrowolski
SIZE
2.8
MB

More Books by Olga Tokarczuk

Drive Your Plow Over the Bones of the Dead Drive Your Plow Over the Bones of the Dead
2019
Flights Flights
2018
The Books of Jacob The Books of Jacob
2022
The Hearing Trumpet The Hearing Trumpet
2021
The Lost Soul The Lost Soul
2021
Dieu, le temps, les hommes et les anges - Prix Nobel de littérature Dieu, le temps, les hommes et les anges - Prix Nobel de littérature
2019

Customers Also Bought

Pokora Pokora
2020
Nie ma Nie ma
2020
Kajś Kajś
2020
Gorzko, gorzko Gorzko, gorzko
2020
Lata Lata
2022
Ten się śmieje, kto ma zęby Ten się śmieje, kto ma zęby
2022