• $14.99

Publisher Description

To tytuł tej historii, ale równocześnie świat, w którym to opowiadanie zostało zawarte i gdzie rozgrywa się akcja powieści.

Kamień Monarchy jest Wszystkim i Niczym. To amulet nad amuletami. Jest najbardziej drogocennym magicznym przedmiotem w całej krainie Fantazji i dlatego tak trudno go opisać. Można go dotknąć, choć to bardzo trudne. Nikt nie wie, gdzie tak naprawdę się znajduje. Może się zmaterializować równie dobrze jak zniknąć, zachowuje się tak jak kamień filozoficzny. Mimo to nie można  go pomnożyć ani powielić. Nie jest ani zimny ani mały, ni duży ni gorący. Może być nim cokolwiek, ale jednocześnie stanowi on esencję Rzeczy, jest rzeczą najważniejszą z wszystkich, w  nim zawiera się... całe Królestwo Fantazji.

Jeśli ktoś potrafiłby ogarnąć wzrokiem cały teren Królestwa Fantazji, wówczas ujrzałby również sam Kamień Monarchy. Nie wydaje mi się jednak zbyt poprawnym podawanie dużej ilości detali i opisów, bowiem zaprzepaścić możemy w ten sposób niezły kawałek książki, a na to przecież czeka uparty i wytrwały Nekromanta. Tak naprawdę, celem całej historii było sformułowanie odpowiedzi na pytanie: "Co to takiego Kamień Monarchy"? Nie jest możliwe streścić w pięciu liniach tego, co w książce wymaga wielu stronnic narracji. W rzeczywistości, cała trudność Kamienia Monarchy nie polega na tym, aby odnaleźć symbol, przedmiot, do którego można by go porównać. Prawdziwa trudność tkwi w zrozumieniu znaczenia Kamienia Monarchy, a to już kwestia bardziej skomplikowana. Nie ulega jednak wątpliwości, iż na świecie istnieje wiele rzeczy trudnych, które jednocześnie mogą okazać się interesujące i zabawne. To prawda, że nikt nie potrafi określić, czym jest ów Kamień Monarchy, bowiem różni się on od innych typowych amuletów pojawiających się w baśniach i bajkach tym, że nie da się go opisać z punktu widzenia jego funkcji i własności... W każdym razie, książka ta opowiada o tym, co dzieje się, kiedy ktoś wkracza do Kamienia Monarchy.


Artur Balder urodzil sie w Alicante (Hiszpania) na poczatku lat 90 przeniosl sie do Walencji aby rozpoczac studia historii,filologi germañskiej i dziennikarstwa,gdzie rowniez zaczal studia muzyczne w konserwatorium w Walencji i tam rowniez rozpoczal prace jako redaktor kulturalny gazety "Las provincias".

W niedlugim czasie rozpoczal rowniez studia Akademi Sztuki Pieknej na Uniwersytecie Politechniki w Walencji, ktore pozostawil nieukaczone, po mimo tego bral udzial w wielu wystawach sztuki malarskiej w Walencji.We wrzesniu 2004 roku ukazal sie jego pierwszy utwor literacki Kamien Monarchy powiesc dla dzieci i mlodziezy z fantastyczna atmosfera w srednowieczu,ktory zostal przyjety y wycofany przez PENGUIN RANDOM HOUSE GRUPO. Ze wzgledu na wielki sukces zostal wydany ponownie w 2011.3 2

W 2008 roku wyemigrowal do Stanow Zjednoczonych osiedlajac sie w Nowym Jorku.Od tego czasu jego tworczosc literacka zostala wzbogacona studiami filmu i produkcji ktore ukoñczyl w roku 2010 z realizacja filmow dokumentalnych o hiszpañskiej emigracji do Nowego Jorku, Little Spain opowiesci z ulicy 14.


Karolina Ostrowska (Kraków, Polska, 1982) jest absolwentką Filologii Orientalnej oraz Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie mieszka w Barcelonie. Biegła znajomość kilku języków obcych: angielskiego, hiszpańskiego, katalońskiego, francuskiego, urdu i hindi czyni z niej tłumacza wyjątkowego.

W tłumaczeniu best selleru, naszej powieści Kamień Monarchy, Karolina wykazuje po raz kolejny nie tylko szeroką znajomość języka, lecz również naturalną wrażliwość oraz błyskotliwość słowną, cechy niezwykle ważne w przekładaniu literatury dziecięcej, bowiem dzięki nim tłumaczenie znacznie zyskuje na jakości.

GENRE
Sci-Fi & Fantasy
RELEASED
2014
October 22
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
441
Pages
PUBLISHER
The Magic Rider
SELLER
SPANISH BENEVOLENT SOCIETY LLC
SIZE
96.8
MB

More Books by Artur Balder & Gemma Capdevila