• $9.99

Publisher Description

„Linie uskoku” Raghurama G. Rajana to jedna z najlepszych analiz makroekonomicznych ostatnich lat, w której syntetycznie zebrana teoria i świetnie opisane wydarzenia łączą się z bogatą wiedzą ekonomiczną autora. Rajan przekonuje, że napięcia polityczne, ujemne bilanse handlowe w krajach wychodzących z pewnych modeli wzrostu oraz fakt, iż na świecie różne systemy rynkowe stykają się, by finansować deficyty, to czynniki, które niczym geologiczne rysy tektoniczne powodują czasem trzęsienia ziemi.

Ciekawa metafora, barwny język i błyskotliwość wywodu zagwarantowały „Liniom uskoku” tytuł najlepszej książki ekonomicznej 2010 roku według „Financial Times”.


„Co zrobić, by znowu się nie pomylić? Dziś – po doświadczeniach kryzysu – świat ma pokusę nadmiaru regulacji. Rajan nie ma złudzeń, że istnieją jakieś cudowne rozwiązania. Jak na wykładowcę w Chicago przystało, wierzy w mądrość i wolność ludzi, walczy ze stereotypami, opowiada się za konkurencją i wolnym, odpowiedzialnym rynkiem. To propozycje powrotu do korzeni starego, uczciwego kapitalizmu”.

Krzysztof Bień, redaktor naczelny portalu Obserwator Finansowy


„Poważna książka, która otrzeźwia. W czasach, kiedy trzeźwość jest prawdziwą cnotą”.

„The Financial Times”

GENRE
Business & Personal Finance
RELEASED
2016
January 5
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
368
Pages
PUBLISHER
Kurhaus Publishing
SELLER
Agora S.A.
SIZE
2.5
MB

More Books by Raghuram G. Rajan