To nie jest Miami To nie jest Miami

To nie jest Miami

    • $12.99
    • $12.99

Publisher Description

Fernanda Melchor, jedna z najważniejszych powieściopisarek meksykańskich, zabiera czytelników w podróż po rodzinnym Veracruz i okolicach. „To nie jest Miami” to cykl wstrząsających literackich reportaży, które dzięki znakomitemu warsztatowi autorki wykraczają poza zwykłą literaturę faktu.

Melchor przygląda się temu, co kieruje mordercami i społecznymi wyrzutkami, pragnieniom i okolicznościom, które pchają ich na drogę występku. Choć bohaterów jej tekstów łatwo byłoby nazwać potworami, meksykańska pisarka zmusza nas do próby zrozumienia ich, a nawet empatii. Pełne brutalności, przejmujące historie Fernandy Melchor pozwalają wniknąć w społeczeństwo na krawędzi chaosu, do którego gazetowe relacje z pierwszych stron nie dają dostępu.

GENRE
Non-Fiction
RELEASED
2023
March 2
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
150
Pages
PUBLISHER
Artrage
SELLER
Wydawnictwo Otwarte
SIZE
1.9
MB
Cesarstwo, które nigdy nie istniało Cesarstwo, które nigdy nie istniało
2026
Czerwony kwiecień Czerwony kwiecień
2026
Zombi i pishtaco we współczesnej literaturze hispanoamerykańskiej (1990–2020) Zombi i pishtaco we współczesnej literaturze hispanoamerykańskiej (1990–2020)
2025
Siedem pustych domów Siedem pustych domów
2025
Czwarty miecz Czwarty miecz
2025
Dzicy detektywi Dzicy detektywi
2025