W kręgu Wazów. Ludzie i obyczaje W kręgu Wazów. Ludzie i obyczaje

W kręgu Wazów. Ludzie i obyczaje

    • $16.99
    • $16.99

Publisher Description

Swoim pasjonującym i przystępnym stylem Bożena Fabiani opisuje dwór Wazów w Warszawie, na pierwszym planie przedstawiając kolejnych królów z polskiej odnogi tej dynastii (Zygmunta III, Władysława IV i Jana Kazimierza), królowe, dzieci królewskie i innych członków rodziny panującego. Ciekawie przedstawia także różne aspekty życia codziennego na dworze, m.in.: obyczaje, kuchnię, modę, święta, choroby i okresy żałoby. Osobno prezentuje funkcjonowanie fraucymeru i dworu królewiczów. W swój wywód wplata interesujące anegdoty oraz fascynujące historie towarzyszące jej przy prowadzonych kwerendach archiwalnych i innych badaniach dziejów polskich Wazów.

Tekst uzupełnia starannie dobrany materiał ilustracyjny. Publikacja jest dostępna również w formie audiobooka.

Książka jest nowym, poszerzonym i zmienionym wydaniem publikacji Na dworze Wazów w Warszawie (I wyd.) i Życie codzienne na Zamku Królewskim w epoce Wazów (II wyd.)

Bożena Fabiani, absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (1963), doktor nauk humanistycznych (1974), długoletni wykładowca historii kultury w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1975–2005). Autorka książek historycznych, artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz utworów poetyckich. W kręgu jej zainteresowań pozostają: kultura i sztuka baroku, dzieje chrześcijańskiego Rzymu, kultura staropolska oraz biografie najbardziej znanych artystów. Od 2000 roku popularyzuje zagadnienia z zakresu historii sztuki na antenie II Programu Polskiego Radia w audycji Ewy Prządki „W stronę sztuki”.

GENRE
History
RELEASED
2020
March 30
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
392
Pages
PUBLISHER
Wydawnictwo Naukowe PWN
SELLER
Wydawnictwo Otwarte
SIZE
13
MB

More Books by Bożena Fabiani

Gawędy o sztuce XIII-XV wiek Gawędy o sztuce XIII-XV wiek
2020
Stary Testament w malarstwie Stary Testament w malarstwie
2020
Gawędy o sztuce sakralnej Gawędy o sztuce sakralnej
2020