• $7.99

Publisher Description

Życie z dorastającą córką nie musi przypominać jazdy na rollercoasterze! Zamiast gubić się w domysłach i toczyć nierówną walkę ze skrajnymi emocjami, zapoznaj się z 7 etapami rozwoju nastolatek. Poradnik dr Lisy Damour, psycholożki i autorki publikacji poświęconych edukacji i rozwojowi dzieci, to nieocenione źródło informacji dla rodziców pragnących świadomie towarzyszyć swoim córkom w dorastaniu.

Pomóż swojej nastoletniej córce poradzić sobie z dorastaniem!

Poparta badaniami naukowymi wiedza o 7 etapach rozwoju nastolatek oraz zaakceptowanie ich jako czegoś zdrowego i naturalnego pozwolą rodzicom uniknąć konfliktów oraz pomogą zbudować głębszą relację z dorastającymi córkami. Jeśli chcecie lepiej zrozumieć swoje córki, mniej się o nie martwić i udzielić im wsparcia na drodze do dorosłości, koniecznie przeczytajcie poradnik Lisy Damour! „Jeśli trzymasz w rękach tę książkę, a twoja córka właśnie wchodzi w nastoletnie życie – nie wahaj się skorzystać z pomocy. O ile łatwiej o komunikację, o budowanie głębokiej relacji z naszymi dorastającymi dziećmi, gdy staramy się zrozumieć nie tylko nastolatkę, ale przede wszystkim mechanizmy własnych zachowań. Polecam! Nawet jako mama dwóch synów powoli wkraczających w nastoletnie życie – z pewnością skorzystam z wiedzy, jaką dała mi lektura tej książki” – Ewa Raczyńska, redaktor naczelna portalu ohme.pl „Zbyt często rozmawiamy o dorastaniu tak, jakby musiał to być straszny, burzliwy okres zarówno dla nastolatek, jak i dla ich rodziców. Postrzegamy to jako przeżycie podobne do jazdy kolejką górską: cała rodzina przeżywa gwałtowne wzloty i upadki, zaciska nerwowo ręce, a rodzice mają nadzieję, że po wszystkim ich córka wysiądzie jako zdrowa, szczęśliwa osoba. Napisałam tę książkę, by uświadomić wam, że życie z nastoletnią córką nie musi przypominać skomplikowanej zagadki czy labiryntu. Istnieje przewidywalny schemat rozwoju nastolatek, plan ich dorastania. Kiedy zrozumiemy, co denerwuje naszą córkę, nagle jej zachowanie nabierze sensu. Dysponując mapą nastoletniego dorastania, będziemy mogli z o wiele większą łatwością doprowadzić naszą córkę do dorosłości i sprawić, by stała się ona rozsądną młodą kobietą, jaką chcemy w niej widzieć” – dr Lisa Damour


O Autorze: dr Lisa Damour – psycholożka, autorka licznych publikacji dotyczących edukacji i rozwoju dzieci. Kieruje Ośrodkiem Badań dla Dziewcząt w Laurel School – niepublicznej szkole dla dziewcząt, uczy pracować z nastolatkami słuchaczy studiów magisterskich na Wydziale Psychologii Case Western Reserve University, prowadzi także prywatną praktykę psychoterapeutyczną, w której specjalizuje się w pracy z nastoletnimi dziewczynkami i ich rodzicami. Jej książka „Zaplątane nastolatki” stała się bestsellerem „New York Timesa”. Mieszka z mężem i dwiema córkami w Shaker Heights w Ohio.

GENRE
Reference
RELEASED
2017
March 20
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
301
Pages
PUBLISHER
AGORA S.A.
SELLER
Agora S.A.
SIZE
1.5
MB

More Books by Lisa Damour, Ph.D.