Asociale media Asociale media

Asociale media

Hoe de socials je manipuleren en hoe je ontsnapt aan hun greep

    • CHF 10.00

Beschreibung des Verlags

'Thijs Launspach houdt @ons een spiegel voor, en die is niet fraai. #nofilter' Kluun



'Na het lezen zul je minder achteloos je Insta openen, en dat is maar goed ook.' Lisa Loeb



Hoe de socials je manipuleren en hoe je ontsnapt aan hun greep



In Asociale media onderzoekt psycholoog Thijs Launspach (bekend van bestsellers als Fokking druk en Je bent al genoeg) de invloed van sociale media op onze mentale gezondheid. Hij legt bloot welk spel er wordt gespeeld, en laat zien wat je zelf kunt doen om je aan de macht van de socials te ontworstelen.



Sociale media zijn niet meer uit ons leven weg te denken. We krijgen er allemaal mee te maken: als grootgebruiker, als casual user of als buitenstaander die zich zorgen maakt om iemand die net iets te verslaafd is aan TikTok, Instagram of Twitter. Sociale platforms hebben ons leven in sommige opzichten verrijkt en leuker gemaakt, dat zeker. Maar ze hebben ook een enorme impact op onze mentale gezondheid. De socials maken ons onzekerder, bozer, banger, jaloerser en ontevredener. En meer verdeeld: de algoritmes tasten inmiddels zelfs het vertrouwen in onze maatschappij aan.



Dit is een boek over hoe sociale media ons manipuleren. Over hoe de slimme algoritmes achter de platforms ons gedrag, ons denken en onze verlangens beïnvloeden. Jij als 'gebruiker' bent niet het probleem. Het probleem is dat de meest verslavende technologie ever wordt ingezet om je aan het scrollen te houden. Deze media zijn helemaal niet sociaal. Ze zijn asociaal.



Thijs Launspach (1988) is psycholoog, auteur en keynote speaker. Hij onderzoekt de invloed van maatschappelijke en technologische ontwikkelingen op onze mentale gezondheid. Hij schreef de bestsellers Fokking druk (2018) en Je bent al genoeg (2022) en heeft een wekelijkse column in het Algemeen Dagblad. Zijn colleges bij de Universiteit van Nederland en TEDx werden honderdduizenden keren bekeken.

GENRE
Computer und Internet
ERSCHIENEN
2023
23. Mai
SPRACHE
NL
Niederländisch
UMFANG
176
Seiten
VERLAG
Spectrum
GRÖSSE
795.7
 kB
Vive a tua Vida e o Resto Que Se F*da Vive a tua Vida e o Resto Que Se F*da
2024
Vive sem stress e o Resto que se F*da Vive sem stress e o Resto que se F*da
2023
Je bent al genoeg Je bent al genoeg
2022
Vive a tua Vida e as Redes Sociais que se F*dam Vive a tua Vida e as Redes Sociais que se F*dam
2026
Smartphonevrij opgroeien Smartphonevrij opgroeien
2025
Het is jullie zo gegund Het is jullie zo gegund
2025