Kokematon Kokematon

Kokematon

    • CHF 14.00
    • CHF 14.00

Beschreibung des Verlags

Voiko rakkaudesta olla varma ilman kokemusta?

“Fiksu, seksikäs, hilpeä ja täynnä hahmoja jotka tuntuvat pian vanhoilta ystäviltä. Rakastin tätä kirjaa.” – Beth O’Leary, Kimppakämpän kirjoittaja

Bette on kolmekymppinen ja rakastunut: Mei on upein nainen, jonka hän on tavannut, mutta myös ensimmäinen nainen, jota hän on suudellut. Kun Mei ehdottaa taukoa, että Bette ehtisi saada kokemusta naisten tapailemisesta ennen vakiintumista, Bette järkyttyy. Hän kuitenkin suostuu ehdotukseen, lataa deittiäpin ja laskee päiviä yhteenpaluuseen. Voihan ihanien tyttöjen treffailussa ja irtosuhteissa olla jotain jujuakin – mikäpä voisi mennä pieleen?

Kate Young on kirjoittaja ja kokki, joka on julkaissut keittokirjoja kirjallisuushistorian inspiroimista herkuista sekä kirjoittanut artikkeleita mm. The Guardianiin ja The Timesiin. Hän asuu Englannissa Bristolin lähettyvillä. Kokematon on hänen esikoisromaaninsa.

*

“Youngin esikoinen on riemukas queer-romanssi, joka kuvaa todenmukaisesti oman paikan etsimistä yhteisössä ja kokemusta, jota vaaditaan omien tarpeiden ymmärtämiseen.” – The Washington Post

“Samanaikaisesti hohkaavan sensuelli, pyörryttävän romanttinen ja suloinen.” – Chicago Review of Books

“Tämä on juuri sellainen seksikäs, hiljalleen kytevä queer-rakkaustarina, jollaista olemme odottaneet.” – Booklist

“Suositus romantikoille – olittepa sitten yksinäisiä tai onnellisesti rakastuneita, tämä romaani on ilo.” – Bookpage

GENRE
Belletristik und Literatur
ERSCHIENEN
2025
28. Mai
SPRACHE
FI
Finnisch
UMFANG
328
Seiten
VERLAG
WSOY
GRÖSSE
944.5
 kB
Dinner at Mine? Dinner at Mine?
2026
Experienced. Die Liebe bietet unbegrenzte Möglichkeiten Experienced. Die Liebe bietet unbegrenzte Möglichkeiten
2024
Em período de experiência Em período de experiência
2025
De prinses op het witte paard De prinses op het witte paard
2024
Experienced Experienced
2024
Of Marriage and the Market Of Marriage and the Market
2023