• CHF 11.00

Beschreibung des Verlags

Od autora celosvětového bestselleru Jak drahé je zdarma?


• Co nás ovlivňuje při dělání zásadních nákupních rozhodnutí?

• Proč při jakémkoliv placení tak strašlivě trpíme?

• Proč je tak jednoduché na dovolené zaplatit za totožný produkt několikanásobné částky, než které bychom za něj byli ochotni dát doma


Peníze vnímáme jako čísla, uvažujeme o jejich hodnotě a množství, ale když v reálném životě peníze utrácíme, ve hře je víc emocí než racionálního přemýšlení. Jinými slovy, emoce hrají velkou roli při formování našeho způsobu, jak s penězi nakládáme. Když se třeba pokoušíme ušetřit, stanovit cenu věcí nebo když chceme zodpovědně utrácet, děláme ve výsledku špatná rozhodnutí. 


Kniha obsahuje širokou škálu témat z každodenního života – od pasti „bezbolestného“ placení pomocí kreditních karet, přes skrytá nebezpečí řízení domácího rozpočtu až po svůdnou nástrahu, kterou představuje nevázané utrácení během dovolené.


Behaviorální ekonom Dan Ariely se při vzniku knihy Peníze a zdravý selský rozum spojil se spisovatelem Jeffem Kreislerem, aby společně zpochybnili naše základní představy týkající se ošidných vztahů mezi lidským mozkem a penězi. Ve své knize s humorem boří mnohé všeobecně rozšířené názory z oblasti nakládání s penězi a ukazují nám, jak překonat instinkty, které nás strhávají špatným směrem při rozhodování ve finančních záležitostech.

GENRE
Gewerbe und Technik
ERSCHIENEN
2019
23. Oktober
SPRACHE
CS
Tschechisch
UMFANG
599
Seiten
VERLAG
Práh s.r.o.
GRÖSSE
1.6
 MB

Mehr Bücher von Dan Ariely