Het Dalkey-archief Het Dalkey-archief

Het Dalkey-archief

    • $ 47.900,00
    • $ 47.900,00

Descripción editorial

Dalkey is een vredig, saai kustplaatsje op pakweg twintig kilometer ten zuiden van Dublin. Maar niets is wat het lijkt. Het is ook de plek waar Augustinus in een onderwatergrot verschijnt, brigadier Fottrell banden lek prikt om te voorkomen dat mensen in fietsen veranderen en James Joyce, die gewoon nog blijkt te leven, bij de Jezuïeten wil. En dan is er ook nog de waanzinnige geleerde De Selby die op ingenieuze wijze de wereld wil vernietigen, waar Mick en Hackett een stokje voor proberen steken. En ondertussen staat in het Colza Hotel mevrouw Laverty onverstoorbaar achter de bar.



In Het Dalkey-archief, de laatste, hilarische roman van het Ierse genie Flann O'Brien, gaan de luiken open, wordt de fantasie ruimhartig binnengelaten en worden de grenzen van de werkelijkheid maximaal opgerekt.



Flann O'Brien, alias Myles na Gopaleen, geboren als Brian O'Nolan (1911-1966), is de derde berg van het drietoppige Ierse hooggebergte Joyce-Beckett-O'Brien en zijn reputatie is alleen nog maar groeiende. Langjarig columnist voor de Irish Times, bekend als mystificator, ontregelaar, spotter, visionair, sterkeverhalenverteller. Zijn vijf romans zijn alle vijf klassiek: At Swim-Two-Birds, The Hard Life, The Third Policeman, An Béal Bocht (The Poor Mouth) en The Dalkey Archive, dat nu voor het eerst in het Nederlands is vertaald.

GÉNERO
Ficción y literatura
PUBLICADO
2024
11 de julio
IDIOMA
NL
Neerlandés
EXTENSIÓN
271
Páginas
EDITORIAL
Uitgeverij Koppernik BV
VENDEDOR
eBoekhuis B.V.
TAMAÑO
827.5
KB
The Third  Policeman The Third  Policeman
2026
El tercer Policía NE 2024 El tercer Policía NE 2024
2024
Rhapsody In Stephens Green Rhapsody In Stephens Green
1994
Myles Before Myles Myles Before Myles
2012
Myles Away From Dublin Myles Away From Dublin
2012
La boca pobre NE 2023 La boca pobre NE 2023
2023