Kaikella on hintansa Kaikella on hintansa
Libro 2 - Konrad Simonsen

Kaikella on hintansa

    • USD 18.99
    • USD 18.99

Descripción editorial

Kaikella on hintansa on toinen osa rikosylikomisario Konrad Simonsenista ja hänen murharyhmästään kertovassa dekkarisarjassa.

Grönlannin jäätiköltä löytyy raa'alla tavalla surmatun tanskalaisen naisen ruumis, joka on ollut piilossa 25 vuotta. Rikosylikomisario Konrad Simonsen lähetetään selvittämään tapausta, ja hän muistaa tutkineensa aiemmin täsmälleen samalla tavalla tehtyä murhaa. Tuolloin syylliseksi todettu mies on tehnyt itsemurhan, ja pian Simonsen tajuaa tämän olleen syytön. Oikea syyllinen löytyy pian, mutta todisteita ei kerta kaikkiaan ole.

Tieto syyttömän miehen ajamisesta kuolemaan piinaa Simonsenia, ja hän päättää saada murhaajan vastuuseen teoistaan keinolla millä hyvänsä. Murharyhmän tutkimusten edetessä uhreja löytyy lisää, ja alkaa vaikuttaa siltä, että murhien taustalla on voimakkaita poliittisia vaikuttimia. Lopulta Simonsen joutuu päättämään, miten pitkälle hän on itse valmis menemään läheistensä vuoksi. Kaikella on hintansa.

GÉNERO
Misterio y suspenso
PUBLICADO
2021
22 de octubre
IDIOMA
FI
Finés
EXTENSIÓN
444
Páginas
EDITORIAL
Storyside
VENDEDOR
Bookwire Gesellschaft zum Vertrieb digitaler Medien mbH
TAMAÑO
1.5
MB
The Hanging The Hanging
2013
Ensamma hjärtans klubb Ensamma hjärtans klubb
2021
Allting har sitt pris Allting har sitt pris
2021
Saastat Saastat
2021
Svinen Svinen
2021
The Konrad Simonsen Collection The Konrad Simonsen Collection
2020
Allting har sitt pris Allting har sitt pris
2021
Yksinäisten sydänten kerho Yksinäisten sydänten kerho
2021
Ensamma hjärtans klubb Ensamma hjärtans klubb
2021
Saastat Saastat
2021
Svinen Svinen
2021