Klíčem je klid

    • USD 9.99
    • USD 9.99

Descripción editorial

"Někteří autoři udílejí rady, Ryan Holiday destiluje moudrost. Tahle kniha patří k těm, které musíte číst."

– CAL NEWPORT, AUTOR BESTSELLERŮ HLUBOKÁ PRÁCE A DIGITÁLNÍ MINIMALISMUS

"Knihy Ryana Holidaye představují národní poklad a on sám je mistrem na poli sebeovládání. Ve svém dosud nejpřesvědčivějším textu čerpá z klasické literatury starověkého světa a své učení nám předává v pojmech, jimž naše horečnatá, roztěkaná, kofeinem předávkovaná moderní mysl rozumí a dokáže s nimi pracovat. Vřele doporučuji."

– STEVEN PRESSFIELD, AUTOR BESTSELLERU VÁLKA UMĚNÍ

RYAN HOLIDAY dokázal nadchnout pro moudrost starověku již mnoho čtenářů. Ve své nové knize Klíčem je klid ukazuje na nadčasových základech stoické a buddhistické filosofie, jak se vnitřní klid může stát naší tajnou zbraní.

Všichni velcí myslitelé, umělci, sportovci a vizionáři mají jednu nepopiratelnou společnou vlastnost. Je jí schopnost nepodléhat náladám; schopnost nenechat se rozptýlit a vidět tak věci podstatné a na první pohled skryté.

Autor načrtává cestu, jak tohoto starodávného, a přece dnes tak naléhavě potřebného způsobu života dosáhnout. Uvádí řadu velkých myslitelů a zajímavých osobností (Konfucius, Seneca, Marcus Aurelius, Sadaharu Oh, Churchill, Anne Franková...) a na jejich příkladu ukazuje, že vnitřní klid není pouhou nečinností, ale branou k sebeovládání, sebe-mistrovství, sebekázni a soustředění.

GÉNERO
No ficción
PUBLICADO
2020
22 de octubre
IDIOMA
CS
Checo
EXTENSIÓN
201
Páginas
EDITORIAL
Audiolibrix
VENTAS
Draft2Digital, LLC
TAMAÑO
735.8
KB

Más libros de Ryan Holiday

2016
2014
2017
2019
2016
2019