Ještě to promysli

Proč je důležité vědět, co všechno nevíme, a umět změnit názor

    • 12,99 €
    • 12,99 €

Publisher Description

>> „Adam Grant vás přiměje zamyslet se nad tím, čemu věříte, co si myslíte a kým vůbec jste. Jak jste na to všechno vlastně přišli? Proč je to pro vás tak důležité? A proč se toho tak pevně držíte? Dodá vám odvahu vylézt ze zákopů a naslouchat odlišným názorům.“

— Forbes <<


## O knize


Kolik rodinných oslav a pracovních jednání skončilo dusnem, kolik podnikatelských nápadů bankrotem! Jen kvůli strachu připustit, že nikdo z nás nemá patent na rozum. Co ale dělat, když zjistíme, že nám naše stará přesvědčení už neslouží?


Známkou inteligence bývá schopnost snadno ose učit a dobře si pamatovat, ale v rychle se měnícím světě jsou důležité i opačné dovednosti: přehodnocovat a odnaučovat se. Dávat přednost nepříjemným pochybám před příjemným přesvědčením paradoxně bývá nejtěžší právě pro ty nejchytřejší – copak můžou přiznat, že něčemu nerozumějí?


Adam Grant roky zkoumal, co lidem pomáhá vykročit z bezpečných jistot starých názorů, když začnou být nebezpečné. Naučí vás, jak přežít v polarizované společnosti bez ztráty přátel, a ukáže, že změna mínění nemusí bolet. Dokonce to může být zábava!


## Naučíte se


- Včas poznat, že lžete sami sobě, a radovat se z toho, že jste na to přišli.

- Nahlas se ozvat, když se všichni okolo nadchnou pro pitomost.

- Vytvořit kolem sebe zdravé prostředí, ve kterém konflikty připomínají tanec, a ne rvačku.

- Nebrat si nesouhlas a kritiku jako útok na své ego.

- Vychovávat zvědavé a světu otevřené děti.

- A taky lépe snášet příbuzné a kolegy, kteří mají ve všem hned jasno.


## O autorovi


Adam Grant (* 1981) je profesorem psychologie a managementu na Pensylvánské univerzitě. Svůj výzkum fungování kolektivů převyprávěl milionům čtenářů v pěti knihách vydaných v pětatřiceti jazycích. Kniha Ještě to promysli se vyšplhala na první místo žebříčku bestsellerů New York Times, v nichž byl Adam ve stejný rok podepsaný i pod nejčtenějším článkem. S manželkou Allison a třemi dětmi žije ve Filadelfii.


# Více o knize

http://www.melvil.cz/kniha-jeste-to-promysli

GENRE
Health & Well-Being
RELEASED
2022
9 June
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
336
Pages
PUBLISHER
Jan Melvil Publishing
SIZE
12.2
MB

More Books by Adam Grant

2021
2022
2022
2022
2021
2021