Dziecko Odyna Dziecko Odyna

Dziecko Odyna

    • 229,00 Kč
    • 229,00 Kč

Publisher Description

Skandynawska fala ogarnia fantastykę.

Powieść nagrodzona FABELPRISEN 2014

Pierwszy tom cyklu „Krucze pierścienie” - oryginalnej sagi fantasy osadzonej na staronordyckim gruncie.

Cykl ten ma szansę stać się dla literatury fantasy tym, czym dla kryminału stały się książki Larssona, Nesbo i Läckberg.

Wyobraź sobie, że brakuje ci czegoś, co mają wszyscy inni. Czegoś, co stanowi dowód na to, że należysz do tego świata. Czegoś tak ważnego, że bez tego jesteś nikim. Jesteś zarazą. Mitem. Człekiem. Dzikus z Północy kaleczy nożem niemowlę, by ukryć, że dziewczynka urodziła się bez ogona. Gnijący członek Rady desperacko walczy o to, by wywołać wojnę. Ubóstwiany syn z arystokratycznego rodu wyrzeka się własnego dziedzictwa i godzi mieczem w swoich. Mieszkańcy opuszczają swoje domy i gospodarstwa ze strachu przed istotami, których nikt nie widział od tysiąca lat. A rudowłosa, bezogoniasta dziewczyna ucieka, by ratować życie, i nie wie, że to wszystko dzieje się z jej powodu.

Siri Pettersen wkracza do krainy norweskiej literatury świetnie napisaną i porywającą powieścią fantasy – aż dziw, że debiutantka potrafiła dokonać czegoś takiego. - Solgunn Solli, „Altaposten” Wśród natłoku książek fantasy to dzieło wznosi się wysoko ponad wiele innych pozycji przede wszystkim dzięki świetnemu językowi i rezygnacji z tanich efektów. - May Grethe Lerum, „VG”

GENRE
Sci-Fi & Fantasy
RELEASED
2016
18 May
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
648
Pages
PUBLISHER
Rebis
SIZE
1.6
MB

More Books by Siri Pettersen

Srebrne Gardło Srebrne Gardło
2024
Vardari - Silberkehle (Bd. 2) Vardari - Silberkehle (Bd. 2)
2024
Evnen. Ravneringene 3 Evnen. Ravneringene 3
2017
Vardari 2 - Sølvstruben Vardari 2 - Sølvstruben
2023
Iron Wolf Iron Wolf
2023
The Rot The Rot
2021