Коли ще звірі говорили (збірка) Коли ще звірі говорили (збірка)

Коли ще звірі говорили (збірка‪)‬

    • 4,99 €

    • 4,99 €

Beschreibung des Verlags

Збірка казок Івана Франка під назвою "Коли ще звірі говорили" перший раз вийшла ще у 1899 р., друге видання з'явилось у 1903 році. До цієї збірки Франко додає передмову, в якій писав: "Оці байки, що зібрані в тій книжечці, то старе народне добро... Вони найбільше відповідають смакові дітей від 6 до 12 років, заставляють їх сміятися і думати, розбуджують їх цікавість та увагу до явищ природи."
У казках Івана Яковича Франка під образами тварин висміюються люди з їх недоліками: жадібністю, невдячністю, жорстокістю і нечемністю, хитрощами і лінощами. У казках тварини з цими рисами характеру завжди покарані. Працьовитий Осел, мудрий Їжак, слабкий Заєць завжди перемагають сильних і хитрих Лева, Вовка, Ведмедя. Їжак - неборак покарав хитру Лисичку за її підступність, а Добрий та розумний Дрозд знайшов вихід із загрозливого становища та провчив Лисицю.
У казках висміюється зло, заздрість, грубощі, невихованість і тупість. Малі пташки Королики не дозволили Ведмедю ображати їх гідність, примусити його просити пробачення , добродушний Журавель провчив хитромудру куму Лисичку її ж методом. У народі ніколи не цінують людей, які живуть хитрощами, обманом, за чужий рахунок. Як би не маскував свою підступність, а правда завжди стане відомою, і тоді шахраю не поздоровиться.
Зміст:
Фарбований лис
Осел і лев
Лисичка і рак 
Заєць та їжак
Вовк-старшина
Лис і дрозд
Заєць і ведмідь
Ворона і гадюка
Королик і ведмідь
Лисичка і журавель
Лисичка-кума
Війна між псом і вовком
Три міхи хитрощів
Мурко і Бурко
Як звірі правувалися з людьми
Байка про байку
Старе добро забувається
Вовк, лисиця та осел
Лисичка-чорничка
Як синиця хотіла море спалити 
Ворони і сови

GENRE
Belletristik
ERZÄHLER:IN
ЛС
Лючія Свєтлая
SPRACHE
UK
Ukrainisch
DAUER
03:51
Std. Min.
ERSCHIENEN
2024
2. Januar
VERLAG
Strelbytskyy Multimedia Publishing
GRÖSSE
211,8
 MB