Groeten uit Benidorm Groeten uit Benidorm

Groeten uit Benidorm

    • 3,0 • 1 Bewertung
    • 12,99 €

Beschreibung des Verlags

'Opnieuw een heerlijk tragikomisch boek van Hendrik Groen.' Troskompas

Zonnige stranden, Hollandse cafés, bitterballen en karaoke: de nieuwe roman van Hendrik Groen neemt je mee naar de Costa Blanca

Zestigers Theo en Cobie hebben het na tientallen jaren huwelijk nog altijd goed samen en genieten van de vrijheid van hun pensioen. Joop en Hannie, een bevriend stel, hebben elkaar daarentegen weinig anders te bieden dan gekibbel en geklaag. De dagelijkse sleur is Joop en Hannie een last, maar grote veranderingen zijn zo mogelijk nog erger. Ieder jaar twee weken met de caravan op de Veluwe, verder reikt hun ambitie niet.

Tot ze bij het gezamenlijke kerstdiner weer eens uitgebreid klagen over het Hollandse weer, en de enthousiaste Cobie hen overhaalt om de grijze wintermaanden gezellig met z'n viertjes door te brengen in Benidorm. Altijd lekker weer, en als je je huis aan expats verhuurt, kun je er zelfs aan verdienen. Dat laatste argument geeft de doorslag: de twee stellen wagen het erop.

Eenmaal aan de Costa Blanca kan Joop tot zijn eigen verrassing de couleur locale wel waarderen: de zonnige terrasjes, de Hollandse cafés en zelfs de bingo- en karaoke-avondjes. En, ook goed tegen de sleur, hij ontmoet er aardige nieuwe mensen. Ook Cobie en Theo vermaken zich uitstekend. Hannie daarentegen voelt zich juist met de dag eenzamer. De spanningen tussen Hannie en Joop nemen langzaam maar zeker toe. Tot er niet veel meer nodig is om hun vakantie in Benidorm krakend te laten ontsporen.

In de pers

'De succesvolle schrijver Hendrik Groen heeft alweer een voltreffer uitgebracht.' TVFilm

'Voor iedereen herkenbaar.' AD

'Geestig, tragisch en soms aangrijpend.' Het Parool

'De boeken, de tv-serie: alles rondom Hendrik Groen verandert in goud.' Margriet van der Linden

'Het zou mij verbazen als "Hendrik Groen" niet ooit in de Canon des Vaderlands terechtkomt. Of ten minste op doktersrecept verkrijgbaar wordt.' Trouw

GENRE
Belletristik und Literatur
ERSCHIENEN
2023
25. April
SPRACHE
NL
Niederländisch
UMFANG
224
Seiten
VERLAG
J.M. Meulenhoff
ANBIETERINFO
Meulenhoff Boekerij
GRÖSSE
2,6
 MB
Eierlikörtage Eierlikörtage
2016
Lieber Rotwein als tot sein Lieber Rotwein als tot sein
2019
Tanztee Tanztee
2017
Herrenabend Herrenabend
2021
Pogingen iets van het leven te maken Pogingen iets van het leven te maken
2014
Zolang er leven is Zolang er leven is
2016
De hemel De hemel
2023
Het Koninklijk Huis Het Koninklijk Huis
2022
Wen er maar aan Wen er maar aan
2020
De Flessentrekker De Flessentrekker
2024
Vrije vogels Vrije vogels
2022
Alter ego Alter ego
2023