Hz. Ali

    • 4,49 €
    • 4,49 €

Beschreibung des Verlags

Hz. Ali, Emevilerin sert tutumu ve Haricîler in çıkardığı fitneler sonucunda cemiyetin fitne kazanı gibi kaynadığı bir devrede devletin başına geçmişti. Eğer onun gibi fedakar, samimi, yiğit ve alim biri olmasaydı, o fitneler seller hâline gelir ve milleti önüne katar, sürükler götürürdü. İşte, Hz. Ali tam bu işin adamıydı. Onun içindir ki kader-i ilâhî halifelik hususunda O’nu sona bırakmıştı.
Hz. Ali, İki Cihan Serveri’nin vilâyet yönünü temsil ediyordu. Bu itibarla o bütün velilerin sertacı sayılır. Kıyamete kadar gelecek bütün tarikat erbabının, bütün ricalin takdirle yâd edip inkıyat edeceği, Sultanlar Sultanı, Şâh-ı Merdân, Haydar-ı Kerrâr, Damad-ı Nebi, Aliyyü’l-Murtaza; Ebû Talib’e, Allah Resûlü’ne karşı gösterdiği mürüvvetin bir hediye ve bir karşılığı gibiydi.
Bu kitap, Hz. Muhammed’in “Ya Ali! Sen benim dünyada da ahirette de kardeşimsin” hadis-i şerifini merkeze almak suretiyle Hz. Ali’nin hayatını anlatmaktadır. Kitabı okuduğunuzda göreceksiniz ki, Hz. Ali bu kardeşliğin hakkını vermiştir.

GENRE
Belletristik und Literatur
ERSCHIENEN
2020
21. Februar
SPRACHE
TR
Türkisch
UMFANG
257
Seiten
VERLAG
Crab Publishing
GRÖSSE
7
 MB