Księga zaginionych opowieści. Część 1 Księga zaginionych opowieści. Część 1
Historia Śródziemia

Księga zaginionych opowieści. Część 1

    • 13,99 €
    • 13,99 €

Beschreibung des Verlags

Księga zaginionych opowieści. Część 1 to tom pierwszy Historii Śródziemia, najbardziej oczekiwanego przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowego cyklu książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Polskie wydanie zatem będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału.

Cykl krok po kroku pokazuje, jak był tworzony świat Śródziemia oraz zawiera oprócz wcześniejszych wersji niektórych opowiadań także niedokończone opowieści, wiersze, poematy, listy i komentarze J.R.R. Tolkiena. Tylko znajomość Historii Śródziemia pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem wykreowanego przez autora Władcy Pierścieni świata.

Dwa pierwsze tomy, pod wspólnym tytułem Księga zaginionych opowieści, prezentują różne wersje z komentarzami tych opowiadań i wydarzeń, które stały się najwcześniejszymi formami mitów składających się na Silmarillion. To właśnie tu chronologicznie po raz pierwszy pojawiają się Valarowie, Dzieci Iluvatara, elfowie i ludzie, krasnoludowie i orkowie oraz krainy, w których została umiejscowiona ich historia: Valinor na drugim krańcu zachodniego oceanu, Śródziemie i Wielkie Krainy pomiędzy morzami wschodu i zachodu, oraz złowieszczy Angband, siedziba Morgotha, Władcy Ciemności, którego najwierniejszy sługa Sauron stoczy później Wojnę o Pierścień.

GENRE
Science-Fiction und Fantasy
ERSCHIENEN
2022
13. Dezember
SPRACHE
PL
Polnisch
UMFANG
352
Seiten
VERLAG
Zysk i S-ka
GRÖSSE
1,7
 MB

Mehr Bücher von J.R.R. Tolkien

Der Herr der Ringe Der Herr der Ringe
2024
Der kleine Hobbit Der kleine Hobbit
2024
Das Silmarillion Das Silmarillion
2024
El hòbbit El hòbbit
2022
Kształtowanie Śródziemia [Historia Śródziemia t. 4] Kształtowanie Śródziemia [Historia Śródziemia t. 4]
2024
Roverandom Roverandom
2024

Andere Bücher in dieser Reihe

Kształtowanie Śródziemia [Historia Śródziemia t. 4] Kształtowanie Śródziemia [Historia Śródziemia t. 4]
2024
Księga zaginionych opowieści. Część 2 Księga zaginionych opowieści. Część 2
2023