Sevgi Zekas‪ı‬

    • 2,99 €
    • 2,99 €

Beschreibung des Verlags

-Sevgi Zekası

◻ Yaşama sevincini kalbimize huzurla yerleştirmenin sanatını anlatıyor Sevgi Zekâsı Gençler, anne babalar ve büyüklerimiz, zihnimizi sevginin sevincini üreten düşüncelerle doldurabiliriz.

◻ Sevgi hayatımızı nasıl etkiler? Sevgiyi ne tür düşünceler üretir? Sevgiyi hangi dil kanallarından nasıl dengeli ifade ederiz? Allah, Peygamber, öz benlik, anne-baba, aile, kazanç, dost, vatan ve doğa sevgilerimizi nasıl besler ve nasıl ifade ederiz? Çevremizdeki sevgi sebeplerini nasıl algılar ve yaşama sevincimizi nasıl arttırırız?

◻ Yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevme yoluna girdiğimiz zaman, gönül dünyamız bahar bahçesine dönüşüyor. Mavi gök kubbe, kanatlarını özerimize seriyor; bulutlar sevgilerini serin damlalarıyla tenimize sunuyor. Çiçekler bizim için kokuyor, doğa bizim için şarkı söylüyor, rüzgâr bizi serinletmek için uzaklardan seğirtip geliyor!

◻ Okuyuculardan: “-Aileme, çevreme, çiçeğe ve böceğe bile artık sevgiyle bakıyorum.” “-Bu kitaptan sonra eşimi, çocuklarımı daha çok seviyorum.” “-Altmış yaşında öğretmenim. Böylesine etkileyici kitap okumadım.” “-Kitabı tekrar tekrar okudukça hem gülüyorum, hem de ağlıyorum.” “-Artık çevreme daha nezaketli davranıyorum. Karıncaları bile seviyorum.”


——————————————————————————


Muhammed Bozdağ özgeçmiş


Muhammed Bozdağ Trabzon-Akçaabat’ta 1967 yılında doğdu. Kastamonu-İnebolu Yatılı Lisesi’ni birincilikle bitirdi. ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. Yüksek lisans tezini, “TBMM’nin verimliliği” üzerine tamamladı. Siyaset bilimi alanında hazırladığı doktora tezi 2003 yılında kabul edildi ve “AİHM Yolunda Parti Kapatma: Laiklik, Bölücülük Sorunu” adıyla yayımlandı.

1995–2002 yılları arasında, binlerce katılımcıya “Hızlı ve Etkin Öğrenme,” “Güzel ve Etkili İletişim” seminerleri düzenledi. Yurtiçinde ve yurt dışında, seminerler ve konferanslar verdi. Çeşitli yurt dışı araştırma, inceleme çalışmalarına katıldı.

Bazı vakıf ve derneklerin kurucuları arasında yer aldı. 1992 yılında yasama uzmanı olarak göreve başladığı TBMM’de, Güney Doğu olaylarını araştırma, Sivas olaylarını araştırma, çeşitli soruşturma komisyonları ve KİT Komisyonunda uzmanlık yaptı. Kanunlar ve Kararlar, Basın ve Halkla İlişkiler ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcılıklarında bulunduktan sonra, 2011 yılında TBMM Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. 2016-2017 yılları arasında TBMM Başkan Müşaviri olarak görev yaptı.

Şiir, deneme ve araştırma türündeki yazıları lise yıllarından itibaren çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. “Düşünce Mühendisliği, Yüksek Yetenek, Teleterapi, Yüksek Ahlak, Kişisel Değişim, İstemenin Esrarı” gibi isimler altında seri radyo konuşmaları yaptı. Ulusal TV kanallarında 2005–2006 yıllarında “Sonsuzluk Yolcusu” isimli programı sunarak gençlere; 2008–2009 yıllarında “Hayat Dersi” isimli programı sunarak ailelere hitap etti.

Dr. Muhammed Bozdağ bilim-din, Doğu Batı eksenlerini bir düşünce potasında yoğurarak ürettiği özgün anlatımını kitaplarına yansıtıyor: Evli ve üç çocuk babası olan yazar, isimleri aşağıda belirtilen ve yüzlerce baskı yapan kitapların yazarıdır.

Düşün ve Başar (İlk Baskı 1999)
Ruhsal Zekâ (İlk Baskı 2000)
İstemenin Esrarı (İlk Baskı 2003)
Sonsuzluk Yolculuğu (İlk Baskı 2005)
Sevgi Zekâsı (İlk Baskı 2007)
Zihinsel Şifa (İlk baskı 2014)
Yüreğimde Rabbim (İlk baskı 2015)
Aşkla İmtihan (İlk baskı 2016)

GENRE
Gesundheit, Körper und Geist
ERSCHIENEN
1006
1. Januar
SPRACHE
TR
Türkisch
UMFANG
268
Seiten
VERLAG
Muhammed Bozdag
GRÖSSE
2,4
 MB

Mehr Bücher von Muhammed Bozdağ

2010
2016
2016
2016
2016
2016