Shoe Dog Shoe Dog

Shoe Dog

Het verhaal van de oprichter van Nike

    • 7,99 €

Beschreibung des Verlags

Autobiografie van de grootste sportschoenenmaker ter wereld

Phil Knight richtte in 1964 samen met hardloopcoach Bill Bowerman Blue Ribbon Sports op, in het begin als distributeur voor de Japanse schoenmaker Onitsuka Tiger. Ze begonnen met een startkapitaal van slechts $1200. In 1971 ging het bedrijf verder als Nike Inc. Knight wilde het oorspronkelijk Dimension 6 noemen. Jeff Johnson, Knights eerste werknemer, verzon de naam Nike – uitgesproken als naikie.

Phil Knight over de naam Nike: 'Er spookten een heleboel dingen door mijn hoofd. Ten eerste dat Johnson erop gewezen had dat alle grote merken korte namen hebben. Twee lettergrepen of minder. En dat ze allemaal een harde klank in de naam hebben, een letter als de K of de X, die in je hoofd blijft hangen. Dat klonk allemaal zinnig. En was van toepassing op Nike. Ik vond het mooi dat Nike de godin van de overwinning was. Ik wilde winnen.'

De swoosh van Nike werd in 1971 voor slechts $ 35 ontworpen door Carolyn Davidson. Knight was niet razend enthousiast over het logo. 'Ik zal er wel aan wennen,' was zijn eerste reactie.

GENRE
Biografien und Memoiren
ERSCHIENEN
2016
3. Mai
SPRACHE
NL
Niederländisch
UMFANG
351
Seiten
VERLAG
Uitgeverij Unieboek Het Spectrum
ANBIETERINFO
Unieboek Het Spectrum b v
GRÖSSE
1,4
 MB
Shoe Dog Shoe Dog
2016
Shoe Dog Shoe Dog
2016
Shoe Dog (Young Readers Edition) Shoe Dog (Young Readers Edition)
2017
Shoe Dog Shoe Dog
2017
Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE
2016
L'arte della vittoria L'arte della vittoria
2016
Elon Musk Elon Musk
2016
Focus Focus
2023
Elon Musk Elon Musk
2023
Zero to one: creëer de toekomst Zero to one: creëer de toekomst
2014
No rules rules No rules rules
2020
Steve Jobs Steve Jobs
2011