Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye

Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye İkinci Kısm

Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye, no. 2

    • 4,6 • 13 Bewertungen

Beschreibung des Verlags

Yüzlerce kıymetli eserden hazırlanmıştır. İstifade edilen bu eserler, çeşitli kütüphanelerde mevcuttur. Bunların çoğu da tercüme edilmemiştir. Her okuyucunun bu eserleri bulup faydalanması imkânsız denecek kadar zordur. Balın kıymetli bir gıda olması, birçok çiçekten toplanarak hazırlanmasından ileri gelmektedir. Seadet-i Ebediyye de buna benzer. Dini kitap sorana, şu büyük kütüphanede var denilse, ona yalnız bir kitap değil, binlerce kitap tavsiye edilmiş olur. İşte S. Ebediyye yüzlerce kitabın özetidir.

Redd-ül-Muhtar, Halebî, Hadika, Mektubat-ı Rabbani gibi birçok kıymetli kitaplardan meydana gelen bu eseri okuyan, bahsi geçen muteber kitaplardaki gereken bilgileri okuyup öğrenmiş olur. İmanın esasları, Ehl-i sünnet itikadı çok geniş ve herkesin anlayabileceği şekilde açıklanmıştır. Bâtıl fırkalar ve dinler, inançlar bildirilerek, Müslümanlar bunların zararlarından korunmuştur. İtikadi meselelerden sonra, İslam’ın beş şartı çok geniş bir şekilde açıklanmıştır. Her konu Hanefi mezhebine göre hazırlanmış, zaman zaman diğer üç mezhebe göre de hükümler ayrıca bildirilmiştir. Hiç bir Türkçe ilmihalde olmayan, ihtiyaç halinde yapılan mezhep taklidi geniş olarak açıklanmıştır. Müslümanların herhangi bir özürle kendi mezhebine göre yapamadığı amelleri, hak olan dört mezhepten birini taklit ederek nasıl yapacağı anlatılmıştır.

İslamiyet’te kadının yeri, kadının ve kocasının birbirlerine karşı hak ve görevleri ve evlilik hakkında geniş bilgi verilmiştir. Yemesi, içmesi haram ve helal olanlar bildirilmiştir.

Kısacası, bu kıymetli eserde, bir Müslümana gereken bütün dini bilgiler vardır. Hepsi de en kıymetli eserlerden derlenmiştir. Bu kitabı baştan sona dikkatlice okuyan kimse, dinimizin bütün emir ve yasaklarını öğrenir. Dinimiz hakkında yeterli bilgiye sahip olur. Din düşmanlarının hilelerine aldanmaz. Her Müslümanın dinimizi çok iyi bilmesi şarttır. Dinini bilmeyenin dini yok demektir. Her Müslümanın okuyup, çoluk çocuğuna da okutması gerekir. En güzel hediye, en güzel mirastır.

GENRE
Religion und Spiritualität
ERSCHIENEN
2011
30. November
SPRACHE
TR
Türkisch
UMFANG
764
Seiten
VERLAG
Hakîkat Kitâbevi
GRÖSSE
836,6
 kB

Kundenrezensionen

Saliha S. ,

Eşi bulunmaz bir Mücevher

Allahuteâla razı olsun

bdas23 ,

Çok güzel çok faydalı.. Bende beyendim..

Allah emeği geçen herkesten razı olsun..

i.Arican ,

Tesekkurler

Aradigim dini ve bircok konudaki bilgiye ve cözüme cok kolay ulasabildigim bir kitap.

Mehr Bücher von Hüseyn Hilmi Işık

2012
2011
2011
2011
2011
2011

Kund:innen kauften auch

2012
2013
2015
2020
2015
2013

Andere Bücher in dieser Reihe

2011
2011