Bear Grylls. Průvodce přežitím

aneb Jak čelit životním výzvám

    • 85,00 kr
    • 85,00 kr

Publisher Description

Dobrodružství se skrývá za každým rohem, tak do něj!


Život v divočině nám dává neocenitelné lekce. V extrémních situacích musíme popadnout příležitost za pačesy, postavit se nebezpečí a spolehnout se na své instinkty. Ale ještě daleko větší výzvou může být někdy prožít smysluplný, užitečný život…

V této knize se Bear Grylls dělí se čtenáři o těžce nabyté zkušenosti, které získal v těch nejdrsnějších prostředích naší planety.

Jak pokračovat, když se proti vám spikne úplně všechno? Jak motivovat tým k tomu, aby vás následoval i zřejmému nebezpečí navzdory? Jaké nejdůležitější dovednosti byste si měli osvojit, pokud chcete maximálně naplnit svůj potenciál?

Bearovy fascinující příběhy z dobrodružství ze všech koutů světa doplňují osobní lekce, na které nikdy nezapomenete. My všichni můžeme prožít smělejší život a u toho zažít hromadu zábavy. Tak na vaše vlastní velké dobrodružství!

 

***

 

Bear Grylls (* 7. června 1974) navštěvoval Eton College, později na University of West England studoval španělštinu a němčinu a svá studia dokončil na Londýnské univerzitě Birkbeck, kde se věnoval hispánským studiím. Původně sloužil jako výsadkář u speciálních jednotek SAS a následně vedl řadu průlomových expedic do nejnehostinnějších částí světa, kterými vydělal miliony dolarů pro dětskou charitu.

Ve 23 letech zdolal Mount Everest, a to jako dosud nejmladší Brit. Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat: obeplul Velkou Británii a Arktidu, večeřel v horkovzdušném balonu ve výšce 7 500 metrů, na paraglidingovém křídle přeletěl přes vodopády Angel Falls ve Venezuele a také přes Himálaj.

Gryllsovy dobrodružné televizní pořady, například Muž vs. divočina či Návod k přežití, patří mezi nejsledovanější na světě – našly si zhruba 1,2 miliardy diváků ve dvou stech zemích. Kromě toho je Bear Grylls autorem dvaadevadesáti knih pro děti a dospělé, česky vyšly například Vzhůru: Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu (Nakladatelství JOTA, 2012) nebo Příběhy skutečné odvahy (Nakladatelství JOTA, 2014, audiokniha 2020). Jeho mezinárodní bestseller Mud, Sweat and Tears (2011) byl zatím přeložen do třinácti jazyků. Nakladatelství JOTA knihu vydalo pod názvem Bláto, pot a slzy v roce 2018.

Grylls žije se svou ženou a třemi syny střídavě na říční obytné lodi v Londýně a na odlehlém ostrově u pobřeží Walesu.

 

***

 

„Tuto knihu jsem koupil jako dárek pro svého nejlepšího kamaráda. Jenže potom jsem ji otevřel a už jsem se od ní nemohl odtrhnout. Stala se mou každodenní Biblí…“

Amazon

 

„Prostě skvělé! Bear má se svým pozitivním přístupem k životu pravdu. Je to kniha pro mladé i staré plná životních moudrostí. Děkuji, Beare…“

Amazon

 

„Plná lásky a pochopení, vynalézavá, kreativní i soucitná: tato kniha rozhodně stojí za přečtení.“

Amazon

 

„Úžasný muž s vřelou duší, který vším, co předává v této knize, sám žije. Povznášející a obohacující čtení.“

Goodreads

 

„Tato kniha vás povzbuzuje, abyste byli sami sebou, dokázali přežít v těžkých obdobích svého života a vždy následovali své srdce.“

Goodreads

GENRE
Health & Well-Being
RELEASED
2022
20 April
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
272
Pages
PUBLISHER
Jota
SIZE
965.9
KB

More Books by Bear Grylls

2011
2013
2014
2012
2012
2013