Moje miejsce na ziemi

    • USD 15.99
    • USD 15.99

Descripción editorial

Fernando, Catalina i Eulogio urodzili się i spędzili beztroskie dzieciństwo w tej samej dzielnicy Madrytu. W dorosłość wkraczają w najgorszym możliwym momencie: po wyniszczającej kraj wojnie domowej, w której ich rodziny nie stanęły po stronie zwycięzców. Każde z nich straciło kogoś bliskiego lub coś cennego. Radzą sobie jednak, jak mogą, w nowej rzeczywistości, próbują nawet cieszyć się małymi przyjemnościami dnia codziennego i chwytać chwile szczęścia. Dopóki kilka nierozważnych kroków nie postawi ich w sytuacji, w której będą musieli podjąć poważną decyzję.

Decydują się na ucieczkę z Hiszpanii – każde z innych powodów. A że Europa początku lat czterdziestych XX wieku nie jest najlepszym miejscem na podróżowanie, płyną do Aleksandrii, gdzie podobno zatrzymał się zaprzyjaźniony z nimi Marvin, młody amerykański poeta, z którym Catalina musi wyjaśnić pewne sprawy. Nie jest to jednak koniec ich odysei, raczej dopiero początek. Okazuje się bowiem, że w Egipcie nie są bezpieczni, a Amerykanin, z którym dziewczyna desperacko pragnie się spotkać, wciąż jej umyka.

Troje przyjaciół wraca do targanej wojną Europy. Los rzuci ich w różne miejsca – do Paryża, Londynu, Chile, Bostonu – i czekają ich jeszcze długie lata poszukiwań swojego miejsca na ziemi… jeśli takie w ogóle istnieje.

"Epicka opowieść, której akcja rozgrywa się na dwóch kontynentach. Julia Navarro porusza w tej książce wszystkie ludzkie emocje."
thehollywooddigest.com

"Julia Navarro w mistrzowski sposób wykorzystuje w swoich książkach historię XX wieku."
lubimyczytać.pl

"Navarro wspaniale łączy fikcję literacką z historią, tworząc barwną opowieść."
„Yorkshire Post”

GÉNERO
Ficción y literatura
PUBLICADO
2022
4 de marzo
IDIOMA
PL
Polaco
EXTENSIÓN
768
Páginas
EDITORIAL
Albatros
VENTAS
Virtualo
TAMAÑO
3.7
MB

Más libros de Julia Navarro

2010
2016
2021
2016
2018
2019