Overpeinzingen over pijn Overpeinzingen over pijn

Overpeinzingen over pijn

    • 6,99 €
    • 6,99 €

Publisher Description

Pijn is een fundamenteel en essentieel onderdeel van ons lichaam en onze ziel: een kwaad dat met alle mogelijke middelen moet worden vermeden en bestreden, maar dat tegelijkertijd een kans biedt op verlossing en groei.



Op basis van filosofie, poëzie, kunst en literatuur gaat Umberto Eco in op de manieren waarop pijn door de eeuwen heen door verschillende culturen is benaderd. Hij benadrukt het belang van het begrijpen van pijn: pijn moet niet alleen worden verdragen, maar ook aanvaard, begrepen en vooral onderzocht.



In Overpeinzingen over pijn reikt Eco ons handvatten aan om tot een beter begrip te komen van de invloed van pijn op het mens-zijn. Het is een oproep om onze cultuur vanuit een nieuw perspectief te onderzoeken en te definiëren. Met zijn bevlogen pleidooi voor het vergaren van kennis biedt Umberto Eco een krachtig medicijn tegen het lijden van de mens.







Umberto Eco (1932-2016) schreef onder meer de wereldberoemde romans De naam van de roos, De slinger van Foucault en De begraafplaats van Praag. Ook was hij een invloedrijk essayist. In 2024 verscheen de succesvolle Nederlandse vertaling van Hoe herken ik een fascist.







Over Hoe herken ik een fascist:







'Umberto Eco wees profetisch op hedendaagse gevaren.'



Ger Groot, Filosofie Magazine







'Deze strak geschreven teksten hebben een verontrustende actualiteit, toegespitst op de situatie in Europa.'



Visie







'Even tijdloos als urgent.'



De Groene Amsterdammer

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2026
16 June
LANGUAGE
NL
Dutch
LENGTH
27
Pages
PUBLISHER
Prometheus
PROVIDER INFO
eBoekhuis B.V.
SIZE
450.7
KB
The Name of the Rose The Name of the Rose
2012
The Prague Cemetery The Prague Cemetery
2011
Pape Satàn Aleppe Pape Satàn Aleppe
2016
How To Travel With A Salmon How To Travel With A Salmon
2013
Inventing the Enemy Inventing the Enemy
2012
La guerre du faux La guerre du faux
2008