Grandhotel Evropa Grandhotel Evropa

Grandhotel Evropa

    • 13,99 €
    • 13,99 €

Descripción editorial

Román o starém kontinentu, který je tak nabitý minulostí, až už v něm nezbývá místo pro budoucnost. 

Známý spisovatel přijíždí do Grandhotelu Evropa, aby se zde psaním románu vypořádal se ztroskotáním osudového vztahu. Kdysi přepychový hotel pomalu chátrá, stejně jako v autorových očích upadá i mocný a skvostný stejnojmenný kontinent, který se v posledních letech stal skanzenem a lunaparkem pro turisty. 

Zatímco hrdinové románu pátrají po posledním Caravaggiově obrazu a cestují do nejrůznějších koutů světa, Grandhotel Evropa zaplavují turisté z Číny. Ilja Pfeijffer se v košatém vyprávění plném historických a literárních odkazů zamýšlí nad migrací, sexem i uměním a ilustruje, jak se Evropa i zbytek světa mění pod náporem globalizace a masového turismu. 

–––

Jen málokdy se objeví román, který tak geniálně propojuje tragický, ale nádherný milostný příběh s vážnými, avšak i vtipnými úvahami o fenoménu zvaném Evropa. Grandhotel Evropa je milostný dopis starému, milovanému, k smrti znavenému, a přesto úžasnému kontinentu.

De Limburger 

Stejně jako je renesanční katedrála plná soch, je tento román plný příběhů. Proud vyprávění pádí od jednoho udivujícího vnitřního příběhu k dalšímu, přičemž jeden je originálnější než druhý, od vybroušeného dialogu k pečlivě propracované pointě. Pfeijffer se ve své imaginaci nevyhýbá ani romantice a kulturně-historickým pojednáním. Jeho román je studnicí neotřelých postřehů.

 —  Freie Presse 

 

Ať už Pfeijffer píše o uprchlících, masovém turismu, globalizaci, selfies, nebo o Caravaggiovi, jeho jazyková ekvilibristika skýtá potěšení, které okouzluje až do poslední stránky.

 — Het Laatste Nieuws 

 

 

 

Ilja Leonard Pfeijffer (nar. 1968), spisovatel, básník, dramatik a publicista, patří k nejvýznamnějším hlasům nizozemské literatury. Vystudoval klasickou řečtinu na univerzitě v Leidenu, kde později také vyučoval. V současné době žije v italském Janově, jejž využil jako kulisy pro mezinárodně úspěšný román La Superba (2013), oceněný prestižní literární cenou Libris. Jeho zatím poslední dílo Grandhotel Evropa (2018) se stalo nejúspěšnějším nizozemským románem roku 2019, doposud se ho prodalo přes tři sta tisíc výtisků a překládá se do dvaceti jazyků.

GÉNERO
Romance
PUBLICADO
2022
13 de junio
IDIOMA
CS
Checo
EXTENSIÓN
640
Páginas
EDITORIAL
Host
TAMAÑO
2,6
MB

Más libros de Ilja Leonard Pfeijffer

Grand Hotel Europa Grand Hotel Europa
2021
Grand Hotel Europa Grand Hotel Europa
2018
La superba La superba
2013
Peachez, een romance Peachez, een romance
2017
La Superba La Superba
2018
Is geschiedenis fictie? Is geschiedenis fictie?
2024