• 10,99 €

Descripción editorial

Kultovní sbírka sci-fi povídek, která se stala předlohou filmu Příchozí 

Ted Chiang s pronikavou inteligencí a nápaditostí zkoumá, co to znamená žít ve světě, který je poznamenán hlubokou nejistotou, ale zároveň nás naplňuje nekonečným úžasem. 

Jaké je to razit si z vrcholku babylonské věže cestu vzhůru nebeskou klenbou, tvrdou jako žula? Co když je veškerá naše matematika založena na elementární chybě a 1 + 1 nerovná se 2? Jak se domluvit s mimozemšťany, kteří se dorozumívají jazykem, jenž přesahuje naše vnímání reality? 

Odpovědi na tyto i další otázky se snaží nalézt první sbírka amerického mistra povídek.  

–––

Chiang kombinuje strhující příběh s meditací o povaze vesmíru, bytí, času a prostoru.

 — The New York Times


Příběhy vašeho života jistě můžeme číst jako filozofující sci-fi, jaké známe od Isaaca Asimova, ale rozhodně to neznamená, že působí jako dílo z dávných dob. Je to sbírka veskrze moderní, melancholicky transcendentální a prodchnutá lidskou inteligencí, která mluví přímo ke čtenáři.

— China Miéville, autor románu Nádraží Perdido


Ted Chiang (nar. 1967) pochází z Port Jeffersonu ve státě New York. Za svou tvorbu získal čtyři ceny Hugo, čtyři ceny Nebula a šest cen Locus. Přestože jeho dílo není obsáhlé — vydal pouze dvě sbírky Příběhy vašeho života (2002) a Výdech (2019) —, je Ted Chiang považován za jednoho z nejvýznamnějších současných autorů sci-fi.

GÉNERO
Ciencia ficción y fantasía
PUBLICADO
2021
4 de abril
IDIOMA
CS
Checo
EXTENSIÓN
349
Páginas
EDITORIAL
Host
TAMAÑO
1,6
MB

Más libros de Ted Chiang