Sonsuzluk Yolculuğu

elest meclisinden cennete kadar

  • 2,99 €
  • 2,99 €

Publisher Description

-Sonsuzluk Yolculuğu

◻ İnsanın cennetten dünyaya gelişini, dünyanın amacını, kabir hayatını, kıyameti, öteki dünyadaki sorgulanmayı ve muhteşem cennet hayatını anlatıyor Sonsuzluk Yolculuğu... Sonsuz hayatımızın büyük aşamalarını tutarlı bir bütünlükle ifade ediyor.

◻ İnsan soyları nasıl yaratıldı ve ilk insanlar yeryüzüne ne zaman, neden ve nasıl geldi? Ecel nasıl belirleniyor; ölüm anı ve kabir hayatı nasıl yaşanıyor? Kıyamet nasıl kopacak ve belirtileri nelerdir? Mahşerde dirilip toplanma, kul hakkı hesaplaşması, sorgu, mizan, sırat köprüsü ve cehennem nasıl olacak? Cennetin büyüklüğü, yaşama biçimi, hızı, ailesi, evliliği, lezzetleri ve orada Rabbimizin görülmesi hakkında neler biliyoruz?

◻ Tahminen yüz yedi milyar aynı genetikten Âdem insanı yaşayıp yeryüzünden gitti. Kabir hayatlarında, kimi cenneti ve kimi cehennemi izlerken, hepsi kıyameti ve dirilişi bekliyor. Bizim de o tarafa gidişimiz çok yakın. Nereye gideceğimizi biliyor muyuz? Giden büyüklerimiz bizden ne bekliyor, haberimiz var mı? Ahirete hazırlanıyor muyuz? Ne götüreceğiz?

◻ Bu kitapta, kabrin, kıyametin, dirilişin, sorgunun, sıratın, cehennemin ve cennetin sahnelerini şaşırtıcı tasvirlerle okurken yüreğiniz titreyecek.

———————————————————————————————————————————

Muhammed Bozdağ özgeçmiş


Muhammed Bozdağ Trabzon-Akçaabat’ta 1967 yılında doğdu. Kastamonu-İnebolu Yatılı Lisesi’ni birincilikle bitirdi. ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. Yüksek lisans tezini, “TBMM’nin verimliliği” üzerine tamamladı. Siyaset bilimi alanında hazırladığı doktora tezi 2003 yılında kabul edildi ve “AİHM Yolunda Parti Kapatma: Laiklik, Bölücülük Sorunu” adıyla yayımlandı.

1995–2002 yılları arasında, binlerce katılımcıya “Hızlı ve Etkin Öğrenme,” “Güzel ve Etkili İletişim” seminerleri düzenledi. Yurtiçinde ve yurt dışında, seminerler ve konferanslar verdi. Çeşitli yurt dışı araştırma, inceleme çalışmalarına katıldı.

Bazı vakıf ve derneklerin kurucuları arasında yer aldı. 1992 yılında yasama uzmanı olarak göreve başladığı TBMM’de, Güney Doğu olaylarını araştırma, Sivas olaylarını araştırma, çeşitli soruşturma komisyonları ve KİT Komisyonunda uzmanlık yaptı. Kanunlar ve Kararlar, Basın ve Halkla İlişkiler ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcılıklarında bulunduktan sonra, 2011 yılında TBMM Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. 2016-2017 yılları arasında TBMM Başkan Müşaviri olarak görev yaptı.

Şiir, deneme ve araştırma türündeki yazıları lise yıllarından itibaren çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. “Düşünce Mühendisliği, Yüksek Yetenek, Teleterapi, Yüksek Ahlak, Kişisel Değişim, İstemenin Esrarı” gibi isimler altında seri radyo konuşmaları yaptı. Ulusal TV kanallarında 2005–2006 yıllarında “Sonsuzluk Yolcusu” isimli programı sunarak gençlere; 2008–2009 yıllarında “Hayat Dersi” isimli programı sunarak ailelere hitap etti.

Dr. Muhammed Bozdağ bilim-din, Doğu Batı eksenlerini bir düşünce potasında yoğurarak ürettiği özgün anlatımını kitaplarına yansıtıyor: Evli ve üç çocuk babası olan yazar, isimleri aşağıda belirtilen ve yüzlerce baskı yapan kitapların yazarıdır.

Düşün ve Başar (İlk Baskı 1999)
Ruhsal Zekâ (İlk Baskı 2000)
İstemenin Esrarı (İlk Baskı 2003)
Sonsuzluk Yolculuğu (İlk Baskı 2005)
Sevgi Zekâsı (İlk Baskı 2007)
Zihinsel Şifa (İlk baskı 2014)
Yüreğimde Rabbim (İlk baskı 2015)
Aşkla İmtihan (İlk baskı 2016)

 • GENRE
  Religion & Spirituality
  RELEASED
  2016
  1 January
  LANGUAGE
  TR
  Turkish
  LENGTH
  318
  Pages
  PUBLISHER
  Muhammed Bozdag
  SIZE
  2.6
  MB

  More Books by Muhammed Bozdağ

  1996
  2016
  2016
  1006
  2016
  2016