• 3,49 €

Description de l’éditeur

Note: DANSE MACABRE is a horror comic and literature anthology published in polish language but contains a horror short film with ENGLISH subtitles - OPERATION CLAIRVOYANT!

DANSE MACABRE to nietypowa antologia. Nie jest ona jedynie zbiorem opowiadań, ale antologią różnych gatunków literacko-pla stycznych, oprócz opowiadań są tu komiksy, scenariusze filmowe, dramaty sceniczne, wiersze, ilustracje, a nawet w tym wydaniu FILM ! Wszystko w tematyce grozy. Autorzy prac to w znacznej mierze debiutanci, których wyłoniliśmy poprzez konkurs literacko-plastyczny ogłoszony na stronie www.polskihorror.pl i w branżowych portalach. Spośród 117 prac, które wpłynęły w 2008 roku jury, złożone z wybitnych postaci świata horroru (w składzie: Marek Piestrak, Łukasz Orbitowski, Iza Szolc) wybrało z każdej kategorii najciekawsze prace, które publikujemy w tej antologii jako nagrodę owego konkursu.


W publikacji znajduje się także reżyserska wersja filmu krótkometrażowego pt. OPERACJA JASNOWIDZ, zdobywcy kilku nagród, opowiadającego o dziewczynie, która trafia na ślad przerażającej historii swojej nieżyjącej mamy związaną z czasami PRL-u.


Strona internetowa: www.polskihorror.pl 


Kilka słów o antologii od Izy Szolc - popularnej pisarki i dziennikarki. 

Nie ukrywam, że z reguły unikam zasiadania w jury konkursów. To bardzo dużo odpowiedzialność, ponieważ zwykle swoje prace przysyłają młodzi i bardzo młodzi ludzie. Oni zaś są szczególnie wrażliwi na opinię dotyczącą własnej twórczości. Tym razem zgodziłam się, bo przekonał mnie projekt, który zakładał wiele kategorii konkursowych, a moi szanowni towarzysze z jury swoją profesjonalnością i pozycją własną pracą wyrobioną w środowisku literackim i filmowym, gwarantowali, że nie popełnię błędu. 

Już od pierwszego czytania byłam zaskoczona wysokim poziomem prac. Przyszło mi obcować z pracami ludźmi, którzy wiedzą jak poprowadzić narracje, słyszą dialog, mają intuicję potrzebną w tym zawodzie, a uczestnicy konkursowi w kategorii „poezja” tworzą wysoce sugestywne obrazy. Wybór był trudny. Nie tylko uważam, ale mam głęboką nadzieję, że osoby nagrodzone zaistnieją w szerszej opinii czytelników. Prawdę powiedziawszy ja już traktuję ich jak kolegów po piórze. Prace z różnych kategorii czytałam w różnym czasie, niezależnie od siebie, a jednak jak się okazało nazwiska wytypowanych przeze mnie zwycięzców i wyróżnionych powtarzały się. To świadczy nie tylko o drzemiącym w młodych literatach potencjale artystycznym, ale i o ogromnej pracowitości. 

Cieszę się, że istnieje projekt wydania antologii konkursowej. To szansa dla młodych pisarzy na rozwinięcie skrzydeł, zasmakowanie tej radości, którą osobiście pamiętam z dawnych lat, kiedy po raz pierwszy patrzy się na swoje słowo, swoje słowo drukowane. Chciałabym także wyrazić nadzieję, że w kolejnych latach konkurs będzie ogłaszany. Prace równie wciągające, a i mnie będzie choć raz jeszcze dana przyjemność obcowania z literaturą, która czeka, aby wydobyć ją na światło dzienne i uhonorować, dając młodym pisarzom, poetom, scenarzystą dobrą energię na start w szerokim świecie. 


W jury zasiadali: pisarze Iza Szolc, Łukasz Orbitowski, oraz reżyser Marek Piestrak. Zapraszamy do lektury!

GENRE
Romans et littérature
SORTIE
2014
22 octobre
LANGUE
PL
Polonais
LONGUEUR
168
Pages
ÉDITEUR
Projekcja Identyfikacja / Projective Identification
TAILLE
168.8
Mo

Plus de livres par Łukasz Orbitowski, Izabela Szolc, Marek Piestrak, Krzysztof Arendt, Krzysztof Brynecki, Piotr Bulak, Michał Foerster, Michał Galczak, Michał Gawinecki, Dawid Jabłoński, Marian Kowalski, Michał Oraszek, Marcin Pietraszewski, Anna Piliszewska, Waldemar Tomczyk, Diana Sieńko, Marcin Stanisławski & Adam Święcki