Het Dalkey-archief Het Dalkey-archief

Het Dalkey-archief

    • 9,99 €
    • 9,99 €

Description de l’éditeur

Hilarische, wonderlijke roman over een wetenschapper die de wereld wil vernietigen

Dalkey is een vredig, saai kustplaatsje op pakweg twintig kilometer ten zuiden van Dublin. Maar niets is wat het lijkt. Het is ook de plek waar Augustinus in een onderwatergrot verschijnt, brigadier Fottrell banden lek prikt om te voorkomen dat mensen in fietsen veranderen en James Joyce, die gewoon nog blijkt te leven, bij de Jezuïeten wil. En dan is er ook nog de waanzinnige geleerde De Selby die op ingenieuze wijze de wereld wil vernietigen, waar Mick en Hackett een stokje voor proberen steken. En ondertussen staat in het Colza Hotel mevrouw Laverty onverstoorbaar achter de bar.

In Het Dalkey-archief, de laatste, hilarische roman van het Ierse genie Flann O'Brien, gaan de luiken open, wordt de fantasie ruimhartig binnengelaten en worden de grenzen van de werkelijkheid maximaal opgerekt.

Flann O'Brien, alias Myles na Gopaleen, geboren als Brian O'Nolan (1911-1966), is de derde berg van het drietoppige Ierse hooggebergte Joyce-Beckett-O'Brien en zijn reputatie is alleen nog maar groeiende. Langjarig columnist voor de Irish Times, bekend als mystificator, ontregelaar, spotter, visionair, sterkeverhalenverteller. Zijn vijf romans zijn alle vijf klassiek: At Swim-Two-Birds, The Hard Life, The Third Policeman, An Béal Bocht (The Poor Mouth) en The Dalkey Archive, dat nu voor het eerst in het Nederlands is vertaald.

GENRE
Romans et littérature
SORTIE
2024
11 juillet
LANGUE
NL
Néerlandais
LONGUEUR
271
Pages
ÉDITIONS
Koppernik
DÉTAILS DU FOURNISSEUR
eBoekhuis B.V.
TAILLE
512,5
Ko
At Swim-Two-Birds At Swim-Two-Birds
2000
The Third Policeman The Third Policeman
1967
The Third Policeman The Third Policeman
2019
Scene e scenate Scene e scenate
2016
Y Trydydd Plismon (eLyfr) Y Trydydd Plismon (eLyfr)
2024
El tercer Policía NE 2024 El tercer Policía NE 2024
2024