• 6,99 €

Description de l’éditeur

Rocznie umiera kilka tysięcy chorych na nowotwór – bo przerwali leczenie za namową uzdrowicieli. Dlaczego niektórzy tak bardzo im ufają? Co sprawia, że zawierzają swoje życie komuś, kto uzdrawia przez telefon? Albo leczy raka witaminami?

Choć oficjalnie polegamy tylko na medycynie konwencjonalnej, na spotkaniach z bioenergoterapeutami gromadzą się tłumy. Dla niektórych jest to jednorazowa przygoda, inni jeżdżą na nie regularnie przez kilkanaście lat...

W Polsce zarejestrowanych jest ponad sto tysięcy uzdrowicieli. Żadna nisza, biznes jak każdy. Kilka tytułów prasowych, profesjonalne strony internetowe, kursy i sklepy z gadżetami. Katarzyna Janiszewska dociera do pacjentów i ich uzdrowicieli. Rozmawia z etykami, duchownymi oraz lekarzami. Przygląda się mechanizmom stojącym za przemysłem uzdrowień.

Kim naprawdę są bioenergoterapeuci?

Cudotwórcami? Rzemieślnikami Pana Boga? Oszustami?

Szacuje się, że w Polsce z usług bioenergoterapeutów korzysta obecnie dziewięć milionów ludzi. Czy to jeszcze fenomen czy już specjalność narodowa? Nic dziwnego, że temat zainteresował krakowską dziennikarkę Katarzynę Janiszewską. Napisała gruntownie udokumentowaną książkę – z energią!

Marcin Wilk, www.wyliczanka.eu

Ta książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Spodziewałem się wybielenia szarlataństw medycznych, tymczasem reportaż okazał się rzetelny i z uznaniem spojrzałem na pracę autorki. Daje obiektywny obraz uzdrawiaczy, którzy wykorzystują ludzką ufność, a nawet potrafią perfidnie ryzykować życie swoich pacjentów.

prof. dr hab. n. med. Janusz H. Skalski

Katarzyna Janiszewska – dziennikarka, absolwentka politologii i podyplomowych studiów dziennikarskich na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym. Stypendystka Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse. Laureatka Zielonej Gruszki – nagrody przyznawanej przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Krakowie za szczególne osiągnięcia dziennikarskie. Nominowana do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii reportaż prasowy. Przez trzynaście lat związana z „Gazetą Krakowską”. Pisze reportaże, głównie o tematyce społecznej. „Ja nie leczę, ja uzdrawiam” to jej debiut książkowy.

GENRE
Essais et sciences humaines
SORTIE
2019
8 mars
LANGUE
PL
Polonais
LONGUEUR
315
Pages
ÉDITEUR
Otwarte
TAILLE
1.8
Mo