Moral Dünyası Dergisi Sayı: 123 / Kur’an Eğitimi İçin Yaz Fırsat‪ı‬

    • 0,99 €
    • 0,99 €

Description de l’éditeur

Her anne-baba çocuğunun geleceği için pekçok fedakârlıkta bulunur. Güzel bir işinin olması, iyi bir kariyere sahip olması, mutlu bir hayat sürmesi için bütün imkânlarını seferber eder. Okullara gönderir, özel kurslar aldırır, hocalar tutar; en iyi eğitimi alması için her çareye başvurur. 

Bunlar elbette gereklidir. Ancak onu, ebedî hayatını ilgilendiren bir eğitimden mahrum bırakırsa bunun ızdırabını hem çocuğu hem kendisi iki dünyada da çeker.

Yaz tatili çocukların dinlenip eğleneceği, gezip tozacağı bir dönem… Ama aynı zamanda Kur’an eğitimi için eşsiz bir fırsat. Her mü’min ebeveyn bu fırsatı değerlendirmeli, çocuklarının ebedî hayatına yatırım yapmalı. 

Efendimiz aleyhissalâtü vesselam, “Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir” buyuruyor. Ve Cenab-ı Hakk’ın, çocuğuna Kur’an-ı Kerim öğreten anne-babanın boynuna kıyamet günü bir gerdan takacağını, önceki ve sonraki bütün insanların ona hayranlıkla bakacağını ifade buyuruyor.

Dergimizin bu sayısında “yaz tatilinde Kur’an eğitimi” konusunu çalıştık. Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu, “Yaz tatilinde çocukları Kur’an’la buluşturun” mesajı verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet’in yaz aylarında açtığı Kur’an kurslarından bahsederek “Yaz ayları Kur’an eğitimi için fırsata dönüştürülmeli” dedi. “Fotoğrafik ve hafıza tekniğiyle on derste Kur’an öğreten” Selçuk Hatun Camii İmamı İbrahim Tunç bu sistemin ipuçlarını verdi. Yazar Mehmed Paksu da Kur’an’ın sadece lafzen öğretilmesiyle kalınmamasını, Kur’an’ın manası üzerine de çalışmalar yapılmasını söyleyerek, “Her ev bir Kur’an medresesi olmalı” dedi.

Sayfalarımızın arasında daha pekçok harika yazıyla karşılaşacaksınız. Yavuz Bahadıroğlu’nun ezanın yasaklandığı dönemi anlatan yazısı, İhsan Atasoy’un Bekir Berk ve Ayasofya’yı anlatan makalesi, Fatma Meva Kutlu’nun Prof. Dr. Kemal Sayar’la yaptığı röportaj bunlardan birkaçı… 

Haziran ayı içerisinde mübarek Berat Kandili’ni kutlayacağız ve Ramazan ayına merhaba diyeceğiz. Hepinizin kandilini ve Ramazan’ını kutluyor, hayatınızın Kur’an’la nurlanmasını diliyoruz.

GENRE
Loisirs et maison
SORTIE
2014
1 juin
LANGUE
TR
Turc
LONGUEUR
64
Pages
ÉDITIONS
Moral Dünyası Dergisi
TAILLE
43,9
Mo

Plus de livres par Moral Dünyası Dergisi

2014
2014
2015
2014
2014
2014