• 3,49 €

Description de l’éditeur

Peygamber Efendimizin (a.s.m.) ahlakıyla kurulmuş, nur sofrasında nelerin yendiğine, Efendimizin (a.s.m.) hangi sofralarda nasıl oturduğuna, ne yediğine ve; sofrada, yeme ve içmede nelere dikkat ettiğine ışık olan bir kitap: Resûlullah’ın (a.s.m.) Sofrası.

Resûlullah’ın (a.s.m.) Sofrası, pek çok sorunun cevabını hadisler ve dönem anlatıları ışığında ele alıyor. Resûlullah’ın (a.s.m.) yediği yemeklerin yakın tarifleri, dünyada bir ilk olarak, kitapta deneysel bir okuma şeklinde yeniden yazılıyor. Ve Resûlullah Efendimizin (a.s.m.) yaşadığı döneme en yakın koşullarda bir kez daha pişirilip, fotoğraflanıyor.

Nesil Yayınları’ndan çıkan kitap, ‘sünnete göre yaşama’nın bir parçasını daha keşfetmeye, bunun yanı sıra Resûlullah’ın (a.s.m.) yemeklerini yeniden pişirerek hayata onun (a.s.m.) nurundan iziyle, yeni haleler eklemeye katkı sağlıyor. Hadis okumalarına yeni bir boyut kazandırdığı gibi, gastronomi literatürüne de yepyeni şeyler ekliyor. Ve daha da önemlisi, ümmeti yüzyıllar sonra Resûlullah’ın sofrasıyla buluşturarak bir ilki gerçekleştiriyor.

GENRE
Cuisine et vin
SORTIE
2015
5 mai
LANGUE
TR
Turc
LONGUEUR
176
Pages
ÉDITEUR
Nesil Yayınları
TAILLE
6.7
Mo