• £7.99

Publisher Description

توان بالقوه آنها را توسعه دهیم تا به نفع همگان باشد. بحران‌ها مانع از پیشرفتمان نخواهد شد و موانع سرعتمان را کند نخواهد کرد. شک و تردید موجب درنگ و توقفمان نخواهد شد. همانطور که در این خاطرات خواهید دید، ما اینگونه یک کشور را ساختیم

این مجموعه حکایات و خاطرات مهم از شیخ محمد بن راشد آل مکتوم به مناسبت گرامیداشت 50 سال خدمت او در دستگاه دولتی است که با انتصاب او به عنوان وزیر دفاع دبی در سال 1968 آغاز شد.

این داستانها بیانگر چشم‌اندازی است که در پشت پیشرفت و رشد خیره‌کننده دبی از یک بندر تجاری پر رونق به یک کلان‌شهر بین‌المللی در قلب تجارت جهانی، نهفته است. این داستانها روایتگر تکامل امارات متحده عربی از یک آرمان مشترک به یک کشور است که بیش از 195 ملیت با آرامش، تفاهم و کامیابی در آن زندگی و کار می‌کنند. و حکایت از پندهایی دارد از مردی که اراده، عزم راسخ و سختکوشی‌اش برای موفقیت معروف شده است.

این خطوط روایتی از دل شیخ محمد به عنوان دولتمرد، اسب‌سوار، شاعر و رهبر است. این سطور به این منظور نگاشته شده است تا نسل جدید خوانندگان را آگاه کند و مایه الهامشان باشد و از دستاوردهای این کشور جوان و پویا و مردمی که به آن شکل داده‌اند، قدردانی کند.

این کتاب که در واقع نوعی گرامیداشت زندگی خدمتگذارانه است، به ناچار ناقص است. همچنان که خود شیخ محمد بیان کرده است، هنوز کارهای بسیاری باقی مانده است که باید انجام داد. با این حال، به عنوان تاریخچه‌ای مکتوب از نخستین دوره پنجاه ساله، بخشی از یک میراث بسیار چشم‌گیر را شکل می‌دهد.

دیگر آثاری که توسط شیخ محمد تألیف شده و توسط انتشارات اکسپلورر منتشر شده است عبارتند از زاید، در باب خوشبختی و مثبت‌اندیشی، پرتوهایی از شعر و دو رهبر بزرگ

GENRE
Biography
RELEASED
2019
April 17
LANGUAGE
FA
Persian
LENGTH
306
Pages
PUBLISHER
Explorer Publishing
SIZE
17.9
MB

More Books by Mohammed Bin Rashid Al Maktoum