Arsene Wenger. Autobiografia Arsene Wenger. Autobiografia

Arsene Wenger. Autobiografia

    • £6.99
    • £6.99

Publisher Description

Innowator – gdy w 1996 roku przychodził do Arsenalu, jedna z angielskich gazet określiła ten ruch wymownym tytułem „Arsene Who?”. Jednak to Wenger w ciągu kilku lat wyznaczył nowe standardy profesjonalnego futbolu i zrewolucjonizował myślenie o diecie, treningu czy sposobie gry. To on wprowadził do angielskiego futbolu francuskie piękno i polot na boisku, wyrażane niesamowitym połączeniem dynamiki, techniki i szybkości. Jemu zawdzięczamy ukształtowanie takich piłkarskich wirtuozów jak Dennis Bergkamp, Thierry Henry czy Cesc Fàbregas, wspieranych przez silne osobowości pokroju Patricka Vieiry czy Jensa Lehmanna.

Mistrz – podczas bogatej kariery trenerskiej był finalistą Ligi Mistrzów, zdobył trzykrotnie mistrzostwo Anglii, a także siedmiokrotnie Puchar Anglii – najstarsze piłkarskie trofeum na świecie. Jego legendarni „Invincibles” w sezonie 2003/2004 zostali mistrzami Anglii, nie ponosząc nawet jednej ligowej porażki – to rekord, którego na Wyspach do tej pory nie udało się wyrównać żadnemu menedżerowi i żadnej drużynie.

Legenda – jeden z najbardziej charakterystycznych menedżerów w historii piłki nożnej. Prawdziwy dżentelmen, człowiek do końca wierny swoim zasadom mówiącym, że można i należy wygrywać w pięknym stylu, a futbol to sztuka.

Pierwsza autobiografia prawdziwej legendy futbolu! Pełna smaczków, anegdot i niepublikowanych dotąd wypowiedzi. Must read dla każdego fana piłki nożnej, w szczególności angielskiej.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

GENRE
Biography
RELEASED
2021
21 January
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
320
Pages
PUBLISHER
Horyzont
SIZE
18.1
MB

More Books by Arsène Wenger & Bartlomiej Lopatka

My Life in Red and White My Life in Red and White
2020
The Official Arsenal Opus The Official Arsenal Opus
2011
Ma vie en rouge et blanc Ma vie en rouge et blanc
2020
The Official History of The FA Cup The Official History of The FA Cup
2022
Arsène Wenger. La filosofía de un lider Arsène Wenger. La filosofía de un lider
2021
Életem piros-fehérben Életem piros-fehérben
2020