My rodzice dorosłych dzieci My rodzice dorosłych dzieci

My rodzice dorosłych dzieci

    • £6.99
    • £6.99

Publisher Description

Książka ta, to drugi - po Sekretach kobiet – pisany gabinet terapeutyczny. Jest to rodzaj poradnika dla rodziców, którzy nie są zadowoleni ze swoich dorosłych dzieci. Inaczej wyobrażali sobie ich życie, zamartwiają się ich wyborami, pielęgnują poczucie winy za błędy wychowawcze i w wpadają w pułapkę gniewu depresji i zgorzknienia.


Autorka radzi aby pozwolić dorosłym dzieciom odejść i zaakceptować ich samodzielność. Uczy mądrej miłości, która nie uzależnia, ale daje poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Przyznaje rodzicom prawo do samorealizacji i rozwijania pasji, na które wcześniej nie było czasu. Ostrzega przed pogrążaniem się w poczuciu winy za nieudane życie swoich dzieci.. Jednocześnie uświadamia, jak można unikać błędów i podpowiada sposoby ich naprawiania.. Podkreśla uprzywilejowaną sytuację dziadków i doradza, jak być dobrą matką i dobrym ojcem.


Książka, która uzdrawia relacje, uczy wybaczania i daje nadzieję na pojednanie.


Ewa Woydyłło-Osiatyńska jest doktorem psychologii, od lat zajmuje się leczeniem uzależnień jako psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików. Autorka książek m. in: Zaproszenie do życia, Podnieś głowę, W zgodzie ze sobą, Początek drogi, Aby wybaczyć, Wyzdrowieć z uzależnienia, Sekrety kobiet.


Za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień otrzymała medal św. Jerzego, za pracę z uzależnionymi w więzieniach - odznaczenie Ministra Sprawiedliwości.

GENRE
Health & Well-Being
RELEASED
2024
28 April
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
180
Pages
PUBLISHER
Wydawnictwo Literackie
SIZE
1.4
MB

More Books by Ewa Woydyłło

Poprawka z matury Poprawka z matury
2016
Droga do siebie. O poczuciu wartości Droga do siebie. O poczuciu wartości
2022
Nasz bieg z przeszkodami Nasz bieg z przeszkodami
2023
Sekrety kobiet Sekrety kobiet
2022
Dobra pamięć, zła pamięć Dobra pamięć, zła pamięć
2016
Bo jesteś człowiekiem Bo jesteś człowiekiem
2023