Panie, co chcesz, abym czynił‪?‬

Publisher Description

Publikacja o. Syracha dotyczy rozeznawania powołania w oparciu o wybrane przez niego niektóre fragmenty Legendy Trzech Towarzyszy św. Franciszka z Asyżu (pierwszych naśladowców Biedaczyny). Zostały one połączone z refleksją nad aspektami dojrzałości ludzkiej, chrześcijańskiej i franciszkańskiej.  Nie jest tylko zwykłą lekturą, ale wymaga aktywnej i samodzielnej pracy Czytelnika, który ma możliwość skorzystania z tej książki jako swego rodzaju przewodnika.

Treść książki została podzielona na dwie części: pierwsza opisuje powołanie św. Franciszka i jej celem jest pomoc w uchwyceniu Bożego działania w jego życiu; druga część opisuje historię powołania pierwszych braci i kształtowania się Zakonu W dodatkowym rozdziale znajdujemy  dwa pisma Biedaczyny: Reguła św. Franciszka i  Testament św. Franciszka z Asyżu.

Celem tej książki jest danie do ręki narzędzia, dzięki któremu można znaleźć odpowiedź na pytanie:  Panie, co chcesz, abym czynił ? 

Autor stwierdza: Pytanie o powołanie jest nie tyle kwestią tego, kim chciałbyś w życiu zostać – chodzi tu raczej o odczytanie Bożego zamiaru, jaki Bóg ma względem Ciebie. Dlatego konieczne jest wnikliwe i głębokie rozeznanie woli Bożej

Książkę o. Janickiego można polecić nie tylko młodzieńcom, którzy są w trakcie rozeznawania powołania zakonnego, ale także formatorom i animatorom duszpasterstwa powołań, którzy towarzyszą młodym ludziom zachwyconym duchowością franciszkańską.

GENRE
Religion & Spirituality
RELEASED
2013
31 January
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
97
Pages
PUBLISHER
Trzej Towarzysze
SIZE
8.2
MB

More Books by Syrach Bogdan Janicki OFM

2014
2012
2012
2012
2012

Customers Also Bought

2010
2015
2013
2013
2012
2012