Tańcząc na czubkach palców Tańcząc na czubkach palców

Tańcząc na czubkach palców

    • £5.49
    • £5.49

Publisher Description

Opowieść o tańcu życia, w którym główna bohaterka dotyka stopami ziemi, a jednocześnie próbuje sięgnąć nieba. Paulinę Wojnowicz poznajemy w trzech kolejnych figurach jej tańca: jako osamotnione dziecko, jako młodą, pełną nadziei dziewczynę oraz jako dojrzałą, świadomą siebie kobietę.

Kiedy jej dzieci wchodzą w dorosłość i zaczynają rozwijać skrzydła, gniazdo rodzinne nagle pustoszeje; obie córki emigrują z kraju, syn studiuje daleko od domu.

Nieoczekiwanie pojawiają się problemy finansowe, a do tego wszystkiego małżeństwo Pauliny przeżywa poważny kryzys.

W tym trudnym momencie prawdziwy taniec dopiero się dla Pauliny zaczyna: oto pojawia się tajemnicza osoba, która jedną krótką rozmową telefoniczną przewróci jej życie do góry nogami…

Próba opowiedzenia o sytuacji kobiety w jej własnej rodzinie i w otaczającej ją społeczności, o jej szansach na zmianę status quo, o odwadze i marzeniach. I o tym, że tylko kobiety potrafią tańczyć na czubkach palców.

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2018
15 May
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
206
Pages
PUBLISHER
Wydawnictwo MG
SIZE
1.3
MB

More Books by Gabriela Anna Kańtor

Bachantka na panterze. Historia zakazanej miłości śląskiego rzeźbiarza i jego pięknej modelki Bachantka na panterze. Historia zakazanej miłości śląskiego rzeźbiarza i jego pięknej modelki
2022
Ławeczka księżnej Daisy Ławeczka księżnej Daisy
2019
Śląski Kopciuszek Śląski Kopciuszek
2020
Pani na Kopicach Pani na Kopicach
2020
Trzecia miłość Marianny Orańskiej Trzecia miłość Marianny Orańskiej
2021
Koronki z płatków śniegu Koronki z płatków śniegu
2017