Publisher Description

Kimya Mühendisliği eğitimim sonrasında hep Gıda Endüstrisinde ve ürün gelişme alanında çalıştım. Mesleğim gereği ahçılarla dirsek temasında oldum. İpek ve Baharat yollarında kurulmuş, binlerce yıl çeşitli kültürlerle yoğrulmuş, mutfağı ünlü ve bununla övünçlü Antakya'da yetişince de mutfak işleri bana hem kolay gelmiştir hem de çok zevk vermiştir.

Merakım ve mesleğim örtüşünce yaptığım işlerden de hep zevk aldım. Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinde çalıştım ve yaşadım. Ben de çeşitli kültürlerle yoğruldum. 

Bilgim yemek yapımını kolaylaştıracak kıvama gelince mutfağımızın klasikleşmiş yemeklerinin hazırlığını ve sunulmasını 5 adımlı bir plan çerçevesinde yazarak yemeklerimizi yapmanın kolay olduğunu anlatmak istedim. 

Mutfak işlerinin yanısıra fotoğraf çekmekten de hoşlanıyorum. Okuyacağınız yemeklerin yapılması sırasında fotoğrafları yemeklerin doğal görünümleri ile çektim. Daha iyi bir görüntü için yapımlarında oynamalar yapmadım. Temel malzemeleri de resimleyerek hazırlıklara biraz da olsa kolaylık getirmek istedim. Canon 5D MII fotoğraf makinası, L sınıfı lensler ve ışığı yumuşatmak için de flaşa takılan ışık düzeneklerini kullandım.

Sizleri mutfağa girmeye özendirir veya meraklandırırsam ne mutlu bana.

GENRE
Food & Drink
RELEASED
2014
February 15
LANGUAGE
TR
Turkish
LENGTH
136
Pages
PUBLISHER
Ibook
SIZE
52.3
MB