Przyszłość zależy od nas Przyszłość zależy od nas

Przyszłość zależy od nas

    • 11,99 €
    • 11,99 €

Publisher Description

Stoimy dziś przed wyjątkową szansą stworzenia przyszłości, która będzie nie tylko bardziej zrównoważona, ale zwyczajnie lepsza.
· Możemy mieć dostęp do wydajniejszych i tańszych środków transportu, co doprowadzi do ograniczenia nadmiernego ruchu na ulicach.

· Możemy cieszyć się czystym powietrzem, które pozytywnie wpłynie na nasz stan zdrowia i sprawi, że życie w miastach będzie o wiele przyjemniejsze.

· Możemy też rozsądniej korzystać z zasobów naturalnych przez ograniczenie zanieczyszczania terenów lądowych i wód.

Jeśli zdołamy zmienić podejście na takie, które sprzyja środowisku naturalnemu, będzie to znak, że jako ludzkość dojrzeliśmy i zmądrzeliśmy. Nie umniejszając powagi sytuacji, z jaką przyszło nam się zmagać w obliczu zmian klimatu, wciąż jesteśmy w stanie zmienić bieg wydarzeń i nie ma żadnych obiektywnych dowodów na to, że to nie może się udać.

Niezależnie od tego, czy na zmiany klimatu reagujecie z lekceważeniem, lękiem czy złością, potraktujcie tę książkę jako zaproszenie do udziału w tworzeniu przyszłości. I choć może nas zniechęcać to, jak trudne jest to wyzwanie, uwierzcie – wspólnie możemy mu podołać, bo mamy wszystkie narzędzia, by zatrzymać zmiany klimatu.

Christiana Figueres i Tom Rivett-Carnac, twórcy porozumienia paryskiego, przedstawiają możliwe scenariusze i wskazują, co rządy, korporacje i każdy z nas może i musi zrobić, abyśmy mogli powstrzymać katastrofę klimatyczną.  Lepsza przyszłość jest możliwa.

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2021
1 January
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
320
Pages
PUBLISHER
Wydawnictwo Krytyki Politycznej
SIZE
2.2
MB

More Books by Tom Rivett-Carnac & Christiana Figueres

Το μέλλον που επιλέγουμε Το μέλλον που επιλέγουμε
2021
The Future We Choose The Future We Choose
2020
Die Zukunft in unserer Hand Die Zukunft in unserer Hand
2021
Scegliere il futuro Scegliere il futuro
2021
Przyszłość zależy od nas Przyszłość zależy od nas
2021
El futuro por decidir El futuro por decidir
2021